Вживання в їжу зросло на 43%: як вплинула легалізація канабісу в Канаді на підлітків
Джерело: CNN
Легалізація продуктів з канабісу може бути пов’язана зі зростанням його вживання серед підлітків, показало нове дослідження, для якого вчені опитали понад 106 000 канадських учнів у віці від 12 до 17 років.
Виявилось, що провінціях Канади, які легалізували продаж їстівних продуктів та екстрактів у жовтні 2019 року, вживання канабісу серед підлітків зросло на 26%.
Разом з тим використання їстівних продуктів з його вмістом збільшилось на 43%. Йдеться про “дружні” до молоді форми наркотику — шоколад, цукерки, газовані напої та десерти з канабісом.
Дослідження показало, що рівень вживання не змінився у Квебеку, де продаж цих продуктів все ще заборонений.
Канада легалізувала вживання сушеного канабісу в жовтні 2018 року, а через рік усі канадські провінції, окрім Квебеку, легалізували продаж харчових продуктів і екстрактів канабісу.
Хоча канадський закон 2018 року забороняє продаж канабісу особам до 18 років, дослідження припускає, що легалізація могла б зробити ці продукти більш доступними для підлітків і вплинути на їхнє ставлення до вживання канабісу.
Канадські закони вимагають, щоб їстівні продукти з канабісу були захищені від дітей, мали просте і чітке маркування, але нелегальна продукція, що продається онлайн і несанкціонованими дистриб’юторами, часто виглядає як інші снеки.
За словами нейробіолога Джошуа Говіна, який не брав участі в дослідженні, підлітки, які регулярно вживають продукти з канабісу, мають більший ризик розвитку розладів залежності в подальшому житті.
“Деякі дослідження припускають, що вживання канабісу в підлітковому віці, особливо у великих кількостях, може змінити розвиток мозку. Якщо ви почнете вживати раніше, вам може бути важче змінити цю траєкторію пізніше”, – каже Говін, доцент кафедри радіології в Медичній школі Університету Колорадо.
Вживання канабісу може впливати на ділянки мозку, які відповідають за увагу, координацію, навчання, прийняття рішень та емоційну регуляцію, згідно з даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США.
Вживання канабісу в ранньому віці пов’язане з такими проблемами психічного здоров’я, як депресія, тривожність і підвищений ризик розвитку довготривалих психічних розладів, таких як шизофренія, у дорослому віці.
- Правоохоронці викрили наркосхему, що полягала у виробництві та продажі біологічно активних добавок (БАД) з екстрактом канабісу в їх складі.
- Нове дослідження засвідчило, що діти, батьки яких викурюють канабіс вдома, можуть вдихати токсичні речовини з диму, що потрапляють в їхній організм і виявляються в сечі.
- В Україні офіційно зареєстрували перші ліки на основі медичного канабісу — оральні краплі іспанського бренду. Очікується, що на початку 2025 року ці ліки можуть зʼявитися в українських аптеках.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.