«Я хочу, щоб ми повчилися прикладу Ізраїлю», – Порошенко з трибуни ВР

Джерело: пресслужба “Європейська Солідарність”

Під час виступу в Верховній Раді, лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав звернути увагу на досвід Ізраїлю, якому вдалося за лічені години після нападу ХАМАСу змобілізувати сотні тисяч резервістів та відновити повноцінну роботу державних інституцій. 

Він також наголосив на важливості чесного спілкування з народом та відповідальності влади як критичних компонентів для досягнення перемоги в Україні.

“Нам усі казали брати приклад з Ізраїлю, як він зміг організувати оборону. А потім казали, що Ізраїль “проспав” напад  і поводився так само, як ми. А я хочу, щоб ми повчилися прикладу Ізраїлю”, – наголосив Порошенко.

Порошенко зазначив, що в перший день нападу ХАМАСу було призвано до армії понад 300 тисяч, або ж 5% населення Ізраїлю, і кожного з них було повністю забезпечено усім необхідним ще в перші години нападу. 

“До речі, без жодної участі волонтерів. З перших хвилин спікерами ЦАХАЛу і держави були військові, на відміну від Арестовича і подоляків, які компетентно і чесно спілкувалися з народом, бо він заслуговує на шану і повагу”, – вважає Порошенко.

Він додав, що в Ізраїлі працюють лише над законами, які укріплять державу.

“У страшному сні нікому у ЦАХАЛі не уявити, щоб ми скасували тендери. Кнесет відкрито працює і каже, що жодного закону, крім укріплення обороноздатності, вони не розглядають. У Кнесеті, на відміну від нас, говорять мовою правди, а не мовою телемарафону. Й інші уроки”.

Порошенко також заявив, що останні декілька днів були важкими.

“Дуже важкі були ці дні. Вчора було 9 днів, як зупинилося серце комбата 206-го батальйону, який ми створили в перші години широкомасштабної агресії, Віталія Баранова, який боронив Київ, звільняв Херсон, а зараз загинув на Сході. Декілька днів тому загинув героїчно один із керівників нашої молодіжки Сергій Іконніков. 72-га бригада, яка захищала Київ. Він був наймолодшим командиром підрозділу 72-ої, пішов у наступ і загинув. Ми маємо дуже чітко пам’ятати ту ціну, яку ми платимо за існування нашої держави і за наближення нашої перемоги”, – сказав Порошенко.

З трибуни Верховної Ради він закликав рятувати свободу слова та демократію, щоб забезпечити нашу перемогу.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.