«Я кидаю курити»: в Україні оновили сайт, який допомагає позбутися залежності від паління

Джерело: МОЗ України

В Україні оновили сайт сервісу “Я кидаю курити”, який створений для того, щоб допомогти усім охочим позбутися нікотинової залежності.

“Я кидаю курити” – перший в Україні професійний державний ресурс, розроблений для того, щоби безоплатно та професійно допомогти усім охочим позбутися нікотинової залежності й кинути курити.

На сайті зібрано сучасну компетентну інформацію. На ньому можна:

  • дізнатися про основні методи відмови від куріння;
  • знайти поради щодо практичних кроків на шляху до цього;
  • пройти тести, щоб визначити рівень фізичної залежності від нікотину і зрозуміти природу своєї залежності;
  • скласти індивідуальний покроковий план відмови від куріння і зрозуміти, як боротись із можливими зривами.

Окремий розділ сайту присвячено тому, як правильно підтримати людину, яка кидає палити, оскільки члени сім’ї й друзі відіграють важливу роль у процесі відмови від куріння.

QR-код на сайт сервісу “Я кидаю курити” stopsmoking.org.ua, згідно зі змінами в законодавстві, буде розміщено на пачках сигарет поруч з оновленими графічними зображеннями й текстом медичних попереджень про шкоду та наслідки куріння.

За даними МОЗ, вживання тютюну щороку забирає понад 8 млн життів у світі та близько 130 тисяч життів українців. У 2020 році тютюн вживали 36,7% чоловіків і 7,8% жінок – загалом 22,3% населення світу.

У 2017 році 62,5% курців в Україні стверджували, що хочуть позбутися залежності від паління, а 7% казали, що планують кинути вже наступного місяця.

Сайт сервісу Центру громадського здоров’я “Я кидаю курити” оновлено в межах реалізації Україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я” за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я, ГО “Центр громадянського представництва “Життя” за фінансової підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні.

П’ятий президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко під час поїздки на Львівщину передав обладнання та техніку на суму 7 мільйонів гривень для Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, Міжнародного центру миротворчості та безпеки, а також для підрозділів протиповітряної оборони області.

Служба безпеки України та Національна поліція зібрали докази на ще трьох воєнних злочинців РФ, причетних до вбивств мирних жителів під час тимчасової окупації частини Київської області.

Проведені в Угорщині “національні консультації VOKS2025 щодо вступу України до Європейського Союзу” мали маніпулятивну мету, яка не має нічого спільного з принципами демократичності, відкритості та прозорості волевиявлення.

У Львові відкрили Центр ментального здоров’я Святого Лева Великого — перший в Україні центр для людей, які пережили полон, тортури та моральні травми.

З-під завалів будинку в Києві, що постраждав внаслідок російського ракетного удару, дістали кота. Тварина провела у руїнах 10 годин.