З січня 2024 року попередження про шкоду куріння займатимуть 65% площі пачки сигарет
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
Уряд скасував чинні норми щодо маркування пачок сигарет.Відтак, з січня 2024 року попередження про шкоду куріння займатимуть 65% площі пакування.
Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка скасовує чинні норми щодо маркування пачок сигарет та тютюнових виробів з метою повноцінного впровадження нових норм, які набирають чинності 11 січня 2024 року. Постанова дозволяє завершити процес імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, відповідно до якої оновлюється маркування пачок.
Мовиться про розміщення оновлених графічних та текстових зображень медичних попереджень на пакуваннях з сигаретами. Такі попередження діють у 42 країнах світу та продемонстрували свою ефективність у боротьбі з тютюнопалінням.
У травні Міністерство юстиції України затвердило 14 наборів (варіантів тексту та ілюстрацій) медичних попереджень, розроблених Міністерством охорони здоров’я України, а також технічні вимоги до дизайну та форми маркування та порядок нанесення попереджень виробниками тютюнових виробів. Нове маркування набирає чинності з 11 січня 2024 року.

Скріншот: МОЗ

Скріншот: МОЗ
У відомстві пояснили, що ухвалення комплексного антитютюнового закону №1978 у грудні 2021 року відповідає євроінтеграційній політиці України у сфері охорони здоровʼя. Закон набрав чинності 11 липня 2023 року. Його норми базуються на положеннях Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та імплементують положення директиви 2014/40/ЄС, реалізація якої знизила поширеність куріння у Європейському Союзі.
Маркування пачок з тютюновими виробами – одна з ефективних складових у сфері боротьби з тютюнопалінням.
Попри те, що з 2012 року більшість форм реклами тютюнових виробів заборонено в Україні, нерегульованою залишалась норма щодо демонстрації виробів у точках продажу. Це створювало ризики того, що діти й підлітки можуть активніше долучатися до куріння під впливом реклами. Крім того, не було врегульовано рекламу вейпів та електронних сигарет.
- Канада – перша країна у світі, яка почне друкувати попередження про шкоду паління на кожній цигарці. Метою цього є утримати молодь від шкідливої звички та заохотити курців відмовитись від неї.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак розглядає можливість запровадити деякі з найсуворіших у світі заходів проти паління, які б фактично заборонили наступному поколінню купувати сигарети.
- Французький уряд планує запровадити національну програму боротьби з палінням на тлі масового споживання суспільством тютюну.
За оцінками аналітиків, Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.
21 квітня відзначається Всесвітній день кроншнепа та Всесвітній день творчості та інновацій. За церковним календарем вшановують пам’ять священномученика Януарія та інших.
За даними синоптиків, у понеділок, 21 квітня, в низці областей України пройдуть короткочасні дощі з грозами.
У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.
Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.