З січня 2024 року попередження про шкоду куріння займатимуть 65% площі пачки сигарет

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Уряд скасував чинні норми щодо маркування пачок сигарет.Відтак, з січня 2024 року попередження про шкоду куріння займатимуть 65% площі пакування.

Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка скасовує чинні норми щодо маркування пачок сигарет та тютюнових виробів з метою повноцінного впровадження нових норм, які набирають чинності 11 січня 2024 року. Постанова дозволяє завершити процес імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, відповідно до якої оновлюється маркування пачок.

Мовиться про розміщення оновлених графічних та текстових зображень медичних попереджень на пакуваннях з сигаретами. Такі попередження діють у 42 країнах світу та продемонстрували свою ефективність у боротьбі з тютюнопалінням.

У травні Міністерство юстиції України затвердило 14 наборів (варіантів тексту та ілюстрацій) медичних попереджень, розроблених Міністерством охорони здоров’я України, а також технічні вимоги до дизайну та форми маркування та порядок нанесення попереджень виробниками тютюнових виробів. Нове маркування набирає чинності з 11 січня 2024 року.

Скріншот: МОЗ

Скріншот: МОЗ

У відомстві пояснили, що ухвалення комплексного антитютюнового закону №1978 у грудні 2021 року відповідає євроінтеграційній політиці України у сфері охорони здоровʼя. Закон набрав чинності 11 липня 2023 року. Його норми базуються на положеннях Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та імплементують положення директиви 2014/40/ЄС, реалізація якої знизила поширеність куріння у Європейському Союзі.

Маркування пачок з тютюновими виробами – одна з ефективних складових у сфері боротьби з тютюнопалінням.

Попри те, що з 2012 року більшість форм реклами тютюнових виробів заборонено в Україні, нерегульованою залишалась норма щодо демонстрації виробів у точках продажу. Це створювало ризики того, що діти й підлітки можуть активніше долучатися до куріння під впливом реклами. Крім того, не було врегульовано рекламу вейпів та електронних сигарет.

14 травня у Києві, поблизу станції метро “Либідська”, стався прорив водогону. Станом на вечір на вулиці Антоновича частково відновили рух транспорту, ліквідувавши аварію. За процесом ремонту мережі спостерігав фотокор Букв, закадрувавши результат роботи комунальників.

На Київщині в селі Колонщина збудують другу чергу “Чудо-містечка Хансена” – житла для внутрішньо переміщених осіб старшого віку. Проживання безплатне, сплата комунальних послуг також відсутня.

14 травня Держсекретар США Ентоні Блінкен, перебуваючи з візитом у столиці України, заявив, що Росія має заплатити за те, що вона зруйнувала, і США мають намір використати для цього заморожені російські активи.

У Генеральному штабі ЗСУ оновили оперативну інформацію станом на 23.00 14 травня щодо російського вторгнення. Зауважується, що з метою збереження життя наших військовослужбовців та уникнення втрат, оборонці здійснили маневр та перемістились на вигідніші позиції на Харківському та Покровському напрямках. Тоді як на Куп’янському напрямку українським захисникам вдалося відбити раніше втрачені позиції. Також на Краматорському напрямку ЗСУ мали успіх з покращення тактичного положення.

14 травня у низці областей України запровадили аварійні відключення електроенергії. Водночас енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури не обмежуватиметься.