«Ядерні попередження Путіна завжди були блефом» – екс-командувач сил НАТО

Джерело: The Telegraph

Британський полковник у відставці Геміш де Бреттон-Гордон, колишній командувач сил НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози, заявив, що британський прем’єр Кір Стармер повинен якомога швидше дозволити Києву бити ракетами Storm Shadow вглиб РФ. Політик, ймовірно, боїться ядерної відповіді РФ.

За словами колишнього військового, це “класичне політичне позерство, коли чиновники хочуть приймати рішення лише в останній момент. А це якраз і є найгіршим типом рішень для військових операцій”.

Полковник у відставці каже, що той, хто утримає території в Курській області, буде у вигіднішій позиції під час очікуваних переговорів Трампа про припинення вогню на початку 2025 року, тому варто поквапитись.

50 000 російських і північнокорейських військових формуються в місцях збору для довгоочікуваного контрнаступу на Курськ і є легкою здобиччю для ракет Storm Shadow і ATACMS, які, безсумнівно, можуть переломити хід конфлікту і цього разу на користь Києва. Але це потрібно зробити зараз, сьогодні, а не через кілька тижнів. Велике військове лідерство полягає у використанні швидкоплинних можливостей, і це саме та можливість, яку Стармер може втратити.

Ймовірною причиною відносної бездіяльності прем’єра Британії може бути те, що він боїться ядерних погроз Путіна.

Ми повинні пам’ятати, що попередження російського лідера завжди були блефом і пустослів’ям у цьому відношенні, – заявив Геміш де Бреттон-Гордон.

Колишній військовий нагадав, що заяви ніби РФ перейде до ядерної атаки якщо неядерна країна нападе на Росію за підтримки ядерної завжди було російською ядерною доктриною і це не щось нове.

Україна напала на Росію на британських танках Challenger кілька місяців тому, і його доктрина дозволила б йому тоді завдати удару у відповідь ядерною зброєю. Відверто кажучи, якщо він не зробив цього з таким рівнем провокації, я не бачу сценарію, за яким він міг би це зробити, якщо тільки Стармер не скинув би на Кремль ракету Trident (система ядерної зброї – ред.).

Екскомандувач каже, що, можливо, Кір Стармер хоче зосередитись на внутрішніх питаннях Британії та уникнути жертв на полі бою, але це тільки створює більшу небезпеку для країни.

Якщо Росія переможе в Україні, нам, можливо, доведеться воювати з росіянами в Європі з нашою крихітною армією і жменькою танків. За найбільш обґрунтованими оцінками надійних експертів, нинішня британська армія протримається близько 6 тижнів.

Геміш де Бреттон-Гордон вважає, що британському прем’єр-міністру варто припинити критикувати фермерів та платників податків і зосередитися на боротьбі з росіянами, “або принаймні дозволити Україні зробити це, поки не пізно”.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.