Яхта Медведчука перебуває під санкціями, але є нюанс: роз’яснення нардепа Железняка
Джерело: Ярослав Железняк
Народний депутат Ярослав Железняк зазначив, що хоч майно екснардепа від забороненої ОПЗЖ Віктора Медведчука арештоване, однак це рішення діє лише на території України, а його яхта знаходиться в Хорватії.
За словами нардепа, майно арештоване в рамках розслідування трьох кримінальних проваджень.
“АЛЕ ці рішення діють виключно (!!) на території України. І для Хорватії без додаткових процедур та рішення хорватського суду вони мають юридичну силу не більше, ніж пресрелізи”, – зазначив Железняк.
Для легалізації даних рішень в Україні потрібно зробити певні процедури і отримати вже рішення від хорватських судів.
“І саме цим адвокати Медведчука закордоном успішно користуються. Саме через відсутність обвинувального акту ОГПУ їм вдалося домогтися, що Окружний суд міста Спліт скасував арешт яхти саме в тому провадженні, за яким АРМА вже готувала продаж яхти”, – розповів нардеп.
Він наголосив, що ОГПУ (Об’єднане державне політичне управлі́ння) веде цю справу вже два роки, проте досі немає обвинувального акту.
Відтак яхта справді арештована під санкціями за рішенням санкційної комісії Хорватії, проте це не дає дозвіл продати яхту та залучити гроші в бюджет. До того ж, за словами Железняка, це рішення можуть скасувати в європейських судах.
Довідка. Віктор Медведчук, до 10.01.2023 громадянин України, проросійський політик, державний та громадський діяч, бізнесмен. Народний депутат України II-IV та IX-го скликань, один з керівників забороненої партії “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ”. Перший заступник Голови ВРУ (лютий 2000 – грудень 2001), Голова АП України каденції Леоніда Кучми (2002-2005).
5 липня Міністерство юстиції України подало до Вищого антикорупційного суду позовну заяву про застосування санкції до Медведчука Віктора Володимировича та Марченко Оксани Михайлівни.
Зазначається, що до стягнення заявлено майно, яким Медведчук та Марченко володіють прямо та опосередковано (через фізичних та юридичних осіб), зокрема:
- рухоме майно (24 автомобілі, 2 повітряних судна (літак Gulfstream G650, гвинтокрил Bell-427), 1 прогулянкове судно (типу Azimut benetti spa, назва судна – Романс 1)
- нерухоме майно (більш як 20 об’єктів)
- корпоративні права 22 юридичних осіб (обленерго, телеканали тощо)
- майнові права на 8-м торгівельних марок
- грошові кошти (в еквіваленті близько 1,9 млн грн)
- більш як 1000 одиниць історико-культурних та матеріальних цінностей (годинники, ювелірні вироби, картини, гарнітури, предмети інтер’єру, залізничний вагон-ресторан з меблями).
Оксана Марченко, громадянка України, колишня українська телеведуча, дружина Медведчука.
- Віктор Медведчук та Оксана Марченко є наближеними до керівництва Російської Федерації, перебувають в особистих дружніх зв’язках з главою РФ Володимиром Путіним.
- Європейський Союз ухвалив рішення про запровадження санкцій проти народного депутата від вже забороненої “ОПЗЖ” Віктора Медведчука, а також проросійського видання Voice of Europe. Цей крок був ініційований Чехією, яка запропонувала внести до санкційного списку ЄС три організації, що працюють на Кремль.
- Депутат від забороненої ОПЗЖ і кум російського президента Володимира Путіна Віктор Медведчук, що стикається з обвинуваченнями у державній зраді в Україні, звертається до українських судів. Він вимагає, аби йому повернули громадянство, депутатський мандат та скасували санкції РНБО.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.