Як безпечно пережити спеку +30° і вище: поради від МОЗ

Джерело: Цент громадського здоровʼя МОЗ

Висока температура, яка очікується наступні кілька днів в Україні, може мати негативний вплив на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання.

Для того, щоб захиститися від впливу високих температур, у ЦГЗ радять:

  • пити більше води, не чекаючи на відчуття спраги, утримуватися від алкоголю, солодких або кофеїновмісних напоїв;
  • вживати легку їжу, що містить багато рідини: овочі, фрукти, салати та нежирні білкові страви;
  • зменшити споживання солі й перероблених продуктів (ковбасних виробів, закруток, хлібобулочних);
  • уникати перебування на сонці з 11:00 до 16:00, якщо потрібно вийти надвір — вдягати капелюх, світлий вільний одяг з натуральних тканин;
  • зберігати прохолоду вдома – зачиняти і зашторювати вікна у денний час, провітрювати приміщення рано-вранці, ввечері та вночі;
  • охолоджувати тіло – можна прикладати прохолодні компреси до зап’ясть, шиї чи чола, приймати освіжаючий душ;
  • обмежити рухову активність.

За словами експертів, для робітників, які працюють надворі, за температури понад +28 °C сумарна тривалість роботи не повинна перевищувати 4–5 годин за зміну. Роботу варто чергувати з відпочинком: працювати по 15–20 хвилин, після чого робити щонайменше 10-хвилинні перерви у прохолодному приміщенні.

На перерві обов’язково відпочивати у приміщеннях, де не холодніше за +25 °C, різниця між температурою надворі — не більше ніж 7°C. Тобто, якщо на вулиці температура повітря +32 °C, то в приміщенні відпочинку температура має бути не нижче ніж +25°C, оскільки різкий перепад температур підвищує ризик серцевих нападів.

Температура понад +37 °C вважається екстремальною і виконувати роботи на відкритому повітрі за такої температури не рекомендується — варто переносити час роботи на ранкові або вечірні години.

Водночас слід дотримуватися правильного питного режиму: пити часто і невеликими порціями, віддавати перевагу мінеральній лужній воді, сокам, вітамінізованим напоям. Під час фізичної роботи за температури понад +28 °C треба вживати не менше 0,5 л води на годину.

Щоб поліпшити мікроклімат в офісі варто використовувати жалюзі або світловідбивні плівки на вікна; вмикати кондиціонери, але уникати значної різниці з температурою повітря поза кондиціонованим приміщенням; максимально використовувати природну вентиляцію; передбачити регулярні перерви для відпочинку.

У Центрі громадського здоровʼя також нагадали, що не можна у спеку залишати дітей і тварин у машинах.

“Температура всередині авто в спеку може піднятися до небезпечної уже за дуже короткий час, навіть із трохи прочиненими вікнами чи увімкненим кондиціонером. Це смертельно небезпечно. Тому навіть на хвилину не залишайте дитину або тварину в автомобілі. Якщо бачите залишену в авто дитину чи тварину під час спеки — негайно викликайте поліцію або рятувальників”, – йдеться у повідомленні.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Міністерство праці Греції запровадило обов’язкові перерви в роботі в тих частинах країни, де, як очікується, температура може перевищити 40 градусів Цельсія.

18-річну українську студентку Марію Бугайову, яка зникла ввечері 4 липня, знайшли повішеною приблизно в кілометрі від туристичного курорту, де вона працювала.

За початку року в Україні зафіксували 46 вогнищ ботулізму, в яких постраждали 57 осіб, з них зокрема семеро дітей.

Активний інгредієнт, який з 1979 року входить до складу ліків проти кашлю, виявився перспективним засобом для лікування нейропсихіатричних симптомів деменції, пов’язаної з хворобою Паркінсона.