Як білоголовий орлан опинився в шапці-вушанці: NYT про прихильність G.O.P. до путінської РФ

Джерело: NYT

Газета The New York Times зобразила білоголового орлана, символ американського патріотизму, у традиційній російській шапці-вушанці на червоному тлі. Цей образ став обкладинкою до матеріалу з назвою “Як Республіканська партія закохалась у путінську Росію?”.

У 1989 році Борис Єльцин, майбутній перший демократично обраний президент Росії, відвідав супермаркет у Гʼюстоні. Його шокував вибір мʼяса, овочів і продуктів: “Що ми зробили з нашими бідними людьми?” — запитав він. Цей епізод став символом поразки радянської моделі та аргументом на користь переходу до капіталізму.

Три десятиліття потому Такер Карлсон, відомий американський правий коментатор, пережив аналогічний шок — але вже в московському супермаркеті. Після інтервʼю з Путіним він заявив: “Похід у російський магазин радикалізує тебе проти власного уряду. Я почуваюся радикалізованим”.

У другій каденції Дональд Трамп пішов ще далі: він звинуватив Україну у власному вторгненні, публічно принизив Зеленського в Білому домі та приєднався до автократичних режимів, відмовившись засудити агресію РФ на рівні ООН. У його команді зʼявилися фігури на кшталт Талсі Ґаббард, яку російське ТБ називає “товаришем”.

За словами експертів, США переживають ідеологічний зсув — від ролі гаранта міжнародного порядку до союзу з авторитарними націоналістами, як Путін. Росія — більше не демонізований ворог, а “темний двійник”, який стає духовно близьким.

Згідно з повідомленням, в історичному контексті Росія для США завжди була “ідеологічним іншим”. Після 2012 року Путін обрав шлях “хрестового походу” проти ліберального Заходу, розпочав війну проти ЛГБТ-пропаганди та поширював антизахідну риторику. Це привабило частину американських консерваторів.

Коріння цього шляху сягає ще 1995 року, коли російські соціологи запросили до Москви американського консервативного теоретика Аллана Карлсона. Із цієї зустрічі народився Всесвітній конгрес сімей — мережа, що обʼєднує противників фемінізму, абортів і гомосексуальності.

Сьогодні ж Росія володіє дієвим інструментом впливу на американську політику. Замість колишнього “Комінтерну” Путін формує своєрідний “Міжнарод консерваторів”. Серед його прибічників — аналітики, релігійні лідери, політики, зокрема з команди Трампа.

І хоча більшість американців досі негативно ставляться до Путіна (лише 7% позитивно), саме ця активна меншість надає вектор політиці США.

Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.

Ракета New Shepard компанії Blue Origin здійснила суборбітальний комерційний політ з екіпажем із шести жінок-туристок. Запуск відбувся з космодрому в Техасі.

Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.

Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.

На Рівненщині за фактом жорстокого поводження із тваринами правоохоронці розпочали досудове розслідування. Раніше місцеві ЗМІ повідомили про чоловіка у мисливському господарстві “Поліське Сарни”, котрий влаштовує собачі бої і стріляє тваринам у голову заради розваги.