Як новорічні рішення можуть допомогти людям із хронічними захворюваннями та інвалідністю

Джерело: Health

Щороку перед новорічними святами люди замислюються над новими цілями та обіцянками для себе. Проте для тих, хто живе з хронічними захворюваннями чи інвалідністю, повністю змінювати своє життя може бути надто виснажливим. Але є реалістичні кроки, які допоможуть поліпшити якість життя.

Не порівнюйте себе з іншими

Прагнення досягти чужих стандартів може викликати розчарування, особливо якщо через хворобу чи інвалідність доводиться долати додаткові труднощі. Снеха Дейв, яка живе з виразковим колітом і очолює Generation Patient, радить не порівнювати свій прогрес з іншими, оскільки в кожного – свій темп життя.

Знайдіть час для обіду

Регулярний обід – важливий елемент піклування про себе. Ребекка Коклі, яка працює у Фонді Форда, наголошує на важливості перерви, навіть у напружені дні.

Вона регулярно нагадує своїм підписникам у соцмережах дбати про харчування. Коклі розповідає, що багато людей відмовляються від обіду через почуття провини за нібито недостатню продуктивність, хоча насправді це – негативний вплив соціального тиску.

Ставте реалістичні цілі щодо здоров’я

Для кожного ці цілі виглядають по-різному. Наприклад, це може бути консультація з лікарем щодо нових ліків або спроба впровадити прості методи самообслуговування. Ейлін Девідсон, яка веде блог для людей із ревматоїдним артритом, наголошує: хронічна хвороба є складною. Навіть якщо ми робимо все правильно, це не завжди дає миттєвий результат.

Оточіть себе підтримкою

Позбутися токсичних людей у житті, зокрема медичних працівників, котрі не підтримують вас, може бути корисним рішенням. Ребекка Коклі радить знайти лікаря, який співчутливо ставиться до ваших симптомів і готовий допомагати вам.

Шукайте однодумців

Спілкування з іншими людьми, які живуть із хронічними захворюваннями чи інвалідністю, допомагає впоратися з труднощами. Снеха Дейв зазначає, що підтримка спільноти може мати величезний вплив. Це можна зробити через офіційні групи підтримки або знайти однодумців у соцмережах.

Ці прості кроки не вимагають радикальних змін, але здатні поліпшити самопочуття та загальний стан людей із хронічними захворюваннями й інвалідністю.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.