Як новорічні рішення можуть допомогти людям із хронічними захворюваннями та інвалідністю

Джерело: Health

Щороку перед новорічними святами люди замислюються над новими цілями та обіцянками для себе. Проте для тих, хто живе з хронічними захворюваннями чи інвалідністю, повністю змінювати своє життя може бути надто виснажливим. Але є реалістичні кроки, які допоможуть поліпшити якість життя.

Не порівнюйте себе з іншими

Прагнення досягти чужих стандартів може викликати розчарування, особливо якщо через хворобу чи інвалідність доводиться долати додаткові труднощі. Снеха Дейв, яка живе з виразковим колітом і очолює Generation Patient, радить не порівнювати свій прогрес з іншими, оскільки в кожного – свій темп життя.

Знайдіть час для обіду

Регулярний обід – важливий елемент піклування про себе. Ребекка Коклі, яка працює у Фонді Форда, наголошує на важливості перерви, навіть у напружені дні.

Вона регулярно нагадує своїм підписникам у соцмережах дбати про харчування. Коклі розповідає, що багато людей відмовляються від обіду через почуття провини за нібито недостатню продуктивність, хоча насправді це – негативний вплив соціального тиску.

Ставте реалістичні цілі щодо здоров’я

Для кожного ці цілі виглядають по-різному. Наприклад, це може бути консультація з лікарем щодо нових ліків або спроба впровадити прості методи самообслуговування. Ейлін Девідсон, яка веде блог для людей із ревматоїдним артритом, наголошує: хронічна хвороба є складною. Навіть якщо ми робимо все правильно, це не завжди дає миттєвий результат.

Оточіть себе підтримкою

Позбутися токсичних людей у житті, зокрема медичних працівників, котрі не підтримують вас, може бути корисним рішенням. Ребекка Коклі радить знайти лікаря, який співчутливо ставиться до ваших симптомів і готовий допомагати вам.

Шукайте однодумців

Спілкування з іншими людьми, які живуть із хронічними захворюваннями чи інвалідністю, допомагає впоратися з труднощами. Снеха Дейв зазначає, що підтримка спільноти може мати величезний вплив. Це можна зробити через офіційні групи підтримки або знайти однодумців у соцмережах.

Ці прості кроки не вимагають радикальних змін, але здатні поліпшити самопочуття та загальний стан людей із хронічними захворюваннями й інвалідністю.

В Україні планують виготовити 30 тисяч далекобійних дронів і приблизно 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів у 2025 році.

Російські війська на Торецькому напрямку переодягаються в цивільних, щоб обходити позиції українських військових. Про це розповів командир мінометної батареї президентської бригади Михайло на позивний “Мозок”.

Netflix, ймовірно, випадково показав дату виходу фінального третього сезону популярного південнокорейського серіалу “Гра в кальмара”.

Народна депутатка Ніна Южаніна повідомила, що благодійні внески, які клієнти могли зробити при сплаті доставки відправлень Укрпоштою, стали автоматично нараховувати з кожної посилки.

Жінка, яка поборола рак шийки матки, стала матір’ю одразу двох дітей: одну народила сама, а другу — сурогатна мати.