Як працюють салони краси в Україні у часи повномасштабної війни – матеріал allure

Джерело: allure

24 лютого 2022 року російські танки сунули в Україну з півночі, сходу та півдня, сподіваючись швидко захопити столицю — Київ. За два роки з початку повномаштабного вторгнення українці звикли до ракетних обстрілів, до відключень електроенергії та фінансової боротьби. Тоді як б’юті-індустрія перетворила підвали на перукарні, де над фенами лунають сирени, а манікюр роблять під  світлом ліхтариків.

Може здатися несерйозним говорити про красу в контексті країни, яка бореться за своє існування. Однак, для людей, котрі працюють у салонах по всій Україні, продовжувати надавати послуги краси – це їхній акт опору під час війни. Щодня вони з’являються на роботі, попри звуки сирен повітряної тривоги та цілком реальну загрозу ракетних ударів. Кожна процедура, кожен масаж, кожен педикюр, який вони роблять, є проявом непокори ворогу, який хоче їх знищити.

Для наших майстрів це маленька перемога — зробити ідеальний французький манікюр без світла, підготувати наречену у повній темряві під час сирен, бо через годину у неї весілля, — каже Алла Барановська, засновниця київських салонів Clipse.

Джерело: allure

Українські власники салонів вистояли та пристосувалися, зіштовхуючись з фінансовими труднощами, нестачею робочої сили, відключенням електроенергії та навіть ворожою окупацією. У перші дні після 24 лютого 2022 року багато власників салонів думали, що це кінець їх бізнесу. Того дня, після майже восьми років війни на сході України, Росія вдерлася на решту країни зі сподіванням захопити Київ за лічені дні. Російські танки перетнули Україну з півночі, сходу та півдня, і мільйони українців бігли якомога далі на захід, чи то до Києва, чи до західних міст, як-от Львів чи Луцьк, або через кордон до Польщі та решти Європи.

Росіяни не взяли контроль над Києвом. Проте протягом кількох місяців приміські райони навколо нього, такі як Ірпінь і Буча, потрапили під жорстоку російську окупацію, як і східні міста, включаючи Маріуполь і Мелітополь.

На заході України салони швидко відновили роботу. Зокрема в Івано-Франківську салони призупинили роботу менше ніж на тиждень. Власники зрозуміли, що потрібно підтримувати бізнес, щоб зберегти робочі місця та зберегти економіку.

Водночас у Києві та на сході країни повторне відкриття вимагало більше часу та зважень. Однак більшість салонів відкрили до середини березня 2022 року — навіть ті, що переживали жахливу нову реальність тимчасової окупації.

Джерело: allure

Команда херсонського салону G.Bar спостерігала, як російські танки увійшли в це місто на початку березня 2022 року і швидко захопили його.

Коли Херсон був під окупацією, там було спокійно з погляду обстрілів, — розповідає співвласниця. — Ми переживали, що колись хтось прийде і скаже, що це вже їхня справа. Але якось салон вижив.

Рішенню відновити роботу салонів сприяло глибоке почуття патріотизму.

Війна дорога річ. Ми, як малий бізнес, маємо створювати доходи для країни: зарплати, податки, оплату інших послуг і товарів, — розповідає Антоніна Кролівець, співзасновниця київської мережі Bunny Nails. — Треба було дати поштовх розвитку економія, щоб усе почало рухатися, — 12 березня 2022 року вона знову відкрила дві зі своїх п’яти студій; до 14 березня всі п’ять повернулися до роботи.

Проте обов’язок перед країною та працівниками нічого не означав би, якби після вторгнення не було людей, які вимагають послуг краси.

Українські жінки — особливі, — каже Оксана Маркова, косметолог і естетик із Запоріжжя, прифронтового міста. — Ми дуже відповідально ставимося до нашого зовнішнього вигляду, незалежно від того, які камені чи ракети падають з неба.

Автор матеріалу додав, з того, що він пережив у власній родині та дізнався, спілкуючись із десятками українських жінок за минулі п’ять місяців, зрозумів: “мало що може протистояти українським жінкам та їх відданості красі”. І зауважив, що для багатьох жінок той перший похід до салону після 24 лютого 2022 року був яскравим і сюрреалістичним досвідом.

Одначе, зазначається у статті, не кожен українець горів бажанням поспішати назад у салон, борючись із почуттям провини за те, що багато їхніх співгромадян залишилися без даху над головою чи в окупації, не маючи можливості навіть прийняти гарячий душ.

Та все ж, мовиться, для багатьох українців салони пропонують досвід, який виходить за межі фізичної трансформації, даруючи їм проблиск надії та відчуття спільності. Салони також пропонують форму терапії, коли разом люди можуть сумувати та переживати травму, одночасно доглядаючи брови та зрізаючи кутикулу.

За два роки війни багато салонів у центральній і східній Україні майже повернулися до звичайного режиму. Потужніші системи протиповітряної оборони означають, що міста краще захищені від ракетних ударів і атак безпілотників, ніж у перший рік повномасштабного вторгнення, а запаси енергії гарантують забезпечення. Тож нині світло продовжує горіти, Інтернет залишається підключеним, а підвальні сховища залишаються відносно порожніми, попри постійні сигнали повітряної тривоги. Пояснюють: “коли тебе постійно обстрілюють, ти звикаєш бути фаталістом”.

Проте українці не безрозсудні. Через два роки вони добре зрозуміли, що становить реальну загрозу, а що ні, щоб могли існувати з певним відчуттям нормальності.

Існує також економічна реальність, з якою українці зіштовхуються з початку війни. Витрати на бізнес значно зросли, але багато власників салонів відмовляються підвищувати ціни, коли всі в країні відчувають фінансові труднощі. Для українських салонів час дійсно гроші, і переривати роботу на кожну тривогу нереально.

Зокрема у Запоріжжі, поблизу лінії фронту, сирени можуть лунати до 12 разів на добу. З такою швидкістю знадобиться цілий день, щоб завершити лише один догляд за обличчям.

Можливо, війна не знеохотила українських жінок віддаватися своїм процедурам краси, але вона вплинула на види послуг, які вони отримують. У салонах стають більш популярними процедури, які виходять за межі типового фарбування та манікюру. Зауважується, що жінки носять менше макіяжу та починають приділяти більше уваги своєму здоров’ю.

Засновниця клінік “Mediskin” Кузьма-Куртяк вважає, що війна змушує людей переглянути спосіб витрачання грошей: вони починають інвестувати менше в дорогі товари, а більше в себе.

Далі автор наголошує, що хоча українці, можливо, і не винайшли манікюр, їхній скрупульозний процес майже вдосконалив його. Популярність догляду за нігтями в Україні також означає, що вам ніколи не доведеться їхати далеко, щоб знайти салон, адже навіть на крихітне село під Києвом припадає у середньому по п’ять майстрів.

На третьому році війни українські салони й надалі очікує складна боротьба. Але вони також будуть продовжувати опір. Не тільки для підтримки економіки. Не лише для того, щоб показати світові, що разом українці ніколи не здадуться. Для українців, які переживають реалії війни, індустрія краси пропонує набагато більше, ніж просто перспективу гладкої шкіри чи блискучого волосся.

Джерело: allure

Людям не потрібна краса, їм потрібне відчуття, що вони живі і є завтра, — каже Антоніна Кроливець, співзасновниця київської мережі Bunny Nails.

В Україні краса набула глибокого, хоча й не безпрецедентного, воєнного значення, резюмує автор.

Довідка. Allure — американський щомісячний журнал для жінок, який видається компанією Condé Nast. Був заснований в 1991 Ліндою Веллс, яка була головним редактором до 2015. Кожного року в жовтні журнал проводить церемонію нагородження Best of Beauty, котра вибирає найкращі щорічні продукції для краси.

  • Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час виступу на Export Credit Forum 2023 заявила, що у 2024 році уряд розширить інструменти підтримки бізнесу, особливо переробної галузі, та залучення інвестицій в реальний сектор економіки.
  • Коментуючи ситуацію на українсько-польському кордоні, президент Володимир Зеленський заявив, що сподівається на розблокування пунктів пропуску новим польським урядом. За його словами, з квітня по вересень було “дуже складно”, оскільки Україна втратила сотні мільйонів доларів, частину урожаю та почала втрачати політичні відносини.
  • Війна Росії проти України, яка призвела до знищення низки промислових активів, позбавила українських бізнесменів колишнього впливу та багатства.
  • 2 лютого уряд ухвалив постанову, яка покращує механізм державної підтримки великих інвестиційних проєктів.
  • П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко запропонував “План невідкладних дій для захисту інвестицій і бізнес-клімату в Україні”.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.