«Як тільки колона рушила, вона почала за нами бігти», – історія порятунку вівчарки Ельзи
Джерело: Держприкордонслужба та Третій прикордонний загін імені Героя України полковника Євгенія Пікуса
Українські прикордонники поділилися історією, як рятували вівчарку Ельзу з-під обстрілів під час боїв за Лиман.
Порятунок Ельзи стався у квітні 2022 року під час боїв за Лиман. Українські прикордонники під обстрілами поверталися на базу та, помітивши налякану собаку, вискочили з автомобіля та забрали її з собою.
Прикордонник Луганського загону Олександр розповідає, що собака жила з ними у підрозділі, але коли хлопці виїжджали на завдання, Ельза не хотіла залишатися та бігла за автомобілем, щоб її взяли з собою.
“Одного разу, коли почали їхати, вона побігла за нами. Близько кілометра вона наздоганяла нас і не зупинялася, ми сподівалися, що вона повернеться. Але довелося зупинитися та взяти її з собою на позиції. Надалі, кожного разу, коли вона бачила, що ми збираємося, самостійно застрибувала у машину, щоб їхати з нами”, – згадує Олександр.
Коли ж прикордонники поверталися на ротацію та вже сиділи в автобусах, Ельза від них втікала.
“Але, як тільки колона рушила, вона почала за нами бігти, ми зіскочили з автобуса і забрали її”, – розповідає Олександр.
Зараз з Ельзою все гаразд, вона живе у родині одного з прикордонників на псевдо “Оса” на Львівщині.
- Український військовий був змушений їхати в тамбурі потяга “Укрзалізниці” через те, що його не пустили до вагону разом із великим службовим собакою. У компанії пояснили це застарілими правилами перевезення і пообіцяли оновити їх.
- 13 січня зранку росіяни вкотре атакували Україну повітряними засобами ураження, внаслідок чого уламками ворожої ракети завдано руйнувань у жилому секторі Чернігова, загинув собака.
- Нацгвардійців-кінологів та їхніх бойових чотирилапих друзів відзначили відомчими нагородами.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.