«Як тільки колона рушила, вона почала за нами бігти», – історія порятунку вівчарки Ельзи

Джерело: Держприкордонслужба та Третій  прикордонний загін імені Героя України полковника Євгенія Пікуса

Українські прикордонники поділилися історією, як рятували вівчарку Ельзу з-під обстрілів під час боїв за Лиман.

Порятунок Ельзи стався у квітні 2022 року під час боїв за Лиман. Українські прикордонники під обстрілами поверталися на базу та, помітивши налякану собаку, вискочили з автомобіля та забрали її з собою.

Прикордонник Луганського загону Олександр розповідає, що собака жила з ними у підрозділі, але коли хлопці виїжджали на завдання, Ельза не хотіла залишатися та бігла за автомобілем, щоб її взяли з собою.

“Одного разу, коли почали їхати, вона побігла за нами. Близько кілометра вона наздоганяла нас і не зупинялася, ми сподівалися, що вона повернеться. Але довелося зупинитися та взяти її з собою на позиції. Надалі, кожного разу, коли вона бачила, що ми збираємося, самостійно застрибувала у машину, щоб їхати з нами”, – згадує Олександр.

Коли ж прикордонники поверталися на ротацію та вже сиділи в автобусах, Ельза від них втікала.

“Але, як тільки колона рушила, вона почала за нами бігти, ми зіскочили з автобуса і забрали її”, – розповідає Олександр.

Зараз з Ельзою все гаразд, вона живе у родині одного з прикордонників на псевдо “Оса” на Львівщині.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.