«Як тільки колона рушила, вона почала за нами бігти», – історія порятунку вівчарки Ельзи

Джерело: Держприкордонслужба та Третій  прикордонний загін імені Героя України полковника Євгенія Пікуса

Українські прикордонники поділилися історією, як рятували вівчарку Ельзу з-під обстрілів під час боїв за Лиман.

Порятунок Ельзи стався у квітні 2022 року під час боїв за Лиман. Українські прикордонники під обстрілами поверталися на базу та, помітивши налякану собаку, вискочили з автомобіля та забрали її з собою.

Прикордонник Луганського загону Олександр розповідає, що собака жила з ними у підрозділі, але коли хлопці виїжджали на завдання, Ельза не хотіла залишатися та бігла за автомобілем, щоб її взяли з собою.

“Одного разу, коли почали їхати, вона побігла за нами. Близько кілометра вона наздоганяла нас і не зупинялася, ми сподівалися, що вона повернеться. Але довелося зупинитися та взяти її з собою на позиції. Надалі, кожного разу, коли вона бачила, що ми збираємося, самостійно застрибувала у машину, щоб їхати з нами”, – згадує Олександр.

Коли ж прикордонники поверталися на ротацію та вже сиділи в автобусах, Ельза від них втікала.

“Але, як тільки колона рушила, вона почала за нами бігти, ми зіскочили з автобуса і забрали її”, – розповідає Олександр.

Зараз з Ельзою все гаразд, вона живе у родині одного з прикордонників на псевдо “Оса” на Львівщині.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.