Як впливають БАДи і мелатонін на відповідальність за керування у стані сп’яніння

Джерело: заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький

У патрульній поліції пояснили ситуацію щодо впливу БАДів і мелатоніну на відповідальність за керування у стані сп’яніння.

Останнім часом у медіа шириться інформація про нібито штрафи за вживання біологічно активних добавок (БАДів) та мелатоніну, які начебто призводять до притягнення водіїв до відповідальності за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування транспортним засобом у стані сп’яніння).

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький пояснив, як усе відбувається насправді:

“Поліціянти не штрафують за БАДи. Ми реагуємо на ситуації, коли є достатні підстави вважати, що водій перебуває у стані сп’яніння або під впливом речовин, які знижують увагу чи швидкість реакції”, – зазначив він.

За словами Білошицького, в таких ситуаціях водія відсторонюють від керування транспортним засобом та направляють на медичний огляд відповідно до статті 266 КУпАП. Медичний працівник визначає наявність стану сп’яніння або впливу препаратів, що можуть впливати на здатність безпечно керувати автівкою.

Рішення про наявність правопорушення ухвалюється не через сам факт вживання мелатоніну чи інших засобів, а лише на основі об’єктивних ознак та висновків медичних фахівців.

Також у поліції нагадують: більшість препаратів, що можуть впливати на увагу або реакцію, містять в інструкції відповідне застереження про обмеження керування транспортними засобами під час їх застосування. Таких препаратів небагато, однак водіям слід бути уважними.

14 липня Кабмін затвердив переліки критичних і стратегічних мінералів та об’єктів надрокористування для надання в користування на умовах конкурсів укладення угод про розподіл продукції та аукціонів.

Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.

Росія почала будувати захисні споруди на деяких своїх військових авіабазах після масованої атаки українських безпілотників 1 червня, відомої як операція “Павутина”. Про це свідчать нещодавні супутникові знімки, які проаналізувала українська розвідувальна організація Frontelligence Insight.

Європейська комісія погодила приєднання України до режиму мобільного звʼязку Roam like at Home – так званого «роумінгового безвізу». Це означає, що українці зможуть користуватися мобільним звʼязком у країнах ЄС без додаткових доплат за роумінг. За словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, запуск запланований на 1 січня 2026 року.

Головний переговірник Євросоюзу з питань торгівлі Марош Шефчович заявив, що погроза Дональда Трампа ввести 30-відсоткові мита на європейські товари з 1 серпня фактично ставить під загрозу існування трансатлантичної торгівлі. На його думку, такі тарифи зроблять її “майже неможливою”, адже йдеться про обсяги понад 4 мільярди євро на день.