Як виглядає маріупольська колегіум-школа № 1 внаслідок агресії росіян (фото)
Джерело: Маріупольська міська рада у Telegram
Маріупольська міськрада показала колегіум-школу №1, яка не витримала російського вторгнення. Школа пережила дві світові війни, але її розібрали росіяни під час окупації.
“Мета – знищити докази того, як вони обстрілювали мирні об’єкти, та переписати історію Маріуполя по-російські”, — написали у міськраді.
Зазначено, що колегіум-школа є одним з найстаріших освітніх закладів міста, заснований ще у 1894 році.
Зазначимо, що росіяни під час блокади пошкодили 90% усіх шкіл Маріуполя, що становить 54 освітніх заклади. З них 19 зазнали критичних ушкоджень, а 9 шкіл було зруйновано повністю. Багато з цих шкіл слугували укриттями для місцевих родин, які шукали захист від безперервних обстрілів.
- У Музеї історії міста Києва презентували проєкт “Маріуполь: 86 днів оборони”, присвячений вшануванню героїчної оборони міста.
- Український військовий Дмитро Андрющенко опублікував фото з Маріуполя, зроблене близько 1960 року, вказавши на його особливість.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.
Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.
Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.
Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.
16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.