Як виглядають українські військові після російського полону (фото)
Джерело: фотографи Костянтин і Влада Ліберови в Instagram
Українські фотографи Костянтин і Влада Ліберови показали, як виглядали українські військові після російського полону. Під час ув’язнення росіянами вони втратили близько 40 – 50 кг ваги.

Фото: @libkos / Instagram
Фотографи поширили світлини після дозволу військових.
“Памʼятаю, як один з них сказав мені: ми маємо зробити все, щоб таке ніколи не повторилось знову, з іншими. Але все повторюється, кожного дня. Ще безліч наших людей залишаються в російському полоні. І цьому немає кінця”, – написали вони Instagram.

Фото: @libkos / Instagram
Частину з фотографій представили на Глобальному саміті миру у Швейцарії, де порушували питання обміну всіх на всіх.
“Сподіваємось, ці документальні портрети тих, хто пройшов через найстрашніше пекло, посприяють наших партнерів діяти рішуче, принаймні в цьому питанні, – наголосили фотокори. – Ми не можемо переказувати те, що почули від хлопців. Але ці фотографії говорять самі за себе. І це при тому, що до моменту нашої зустрічі, за тиждень вдома хлопці набрали по 10 кг ваги. Щоб усвідомити, що це таке, втратити по 40 – 50 кг ваги (а саме стільки вони втратили за час полону)”.

Фото: @libkos / Instagram
Ліберови наголосили, що повторював кожен із них – “мене не зламали”.

Фото: @libkos / Instagram
“Ми спілкувались із лікарями в реабілітаційному центрі, де й перебували хлопці на час нашої зустрічі. З їх слів, більшість тих, хто пройшов полон, накриває з часом. Перші ж тижні на рідній землі – це стан ейфорії від усвідомлення, що вони вижили. На такий випадок, окрім дійсно фахових реабілітологів з неймовірно людяним ставленням до хлопців, з ними працюють ще й професійні психологи”, – резюмували вони.

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram
- Премʼєр-міністр Денис Шмигаль відповів на петицію з закликом позбавити російських військовополонених права на телефонний зв’язок.
- 16 травня – річниця з початку виходу Маріупольського гарнізону з “Азовсталі”, що тривала до 20 травня включно. З того часу триває вже другий рік полону оборонців “Азовсталі”.
Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.
21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки і використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.
У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.