Як виглядають українські військові після російського полону (фото)
Джерело: фотографи Костянтин і Влада Ліберови в Instagram
Українські фотографи Костянтин і Влада Ліберови показали, як виглядали українські військові після російського полону. Під час ув’язнення росіянами вони втратили близько 40 – 50 кг ваги.

Фото: @libkos / Instagram
Фотографи поширили світлини після дозволу військових.
“Памʼятаю, як один з них сказав мені: ми маємо зробити все, щоб таке ніколи не повторилось знову, з іншими. Але все повторюється, кожного дня. Ще безліч наших людей залишаються в російському полоні. І цьому немає кінця”, – написали вони Instagram.

Фото: @libkos / Instagram
Частину з фотографій представили на Глобальному саміті миру у Швейцарії, де порушували питання обміну всіх на всіх.
“Сподіваємось, ці документальні портрети тих, хто пройшов через найстрашніше пекло, посприяють наших партнерів діяти рішуче, принаймні в цьому питанні, – наголосили фотокори. – Ми не можемо переказувати те, що почули від хлопців. Але ці фотографії говорять самі за себе. І це при тому, що до моменту нашої зустрічі, за тиждень вдома хлопці набрали по 10 кг ваги. Щоб усвідомити, що це таке, втратити по 40 – 50 кг ваги (а саме стільки вони втратили за час полону)”.

Фото: @libkos / Instagram
Ліберови наголосили, що повторював кожен із них – “мене не зламали”.

Фото: @libkos / Instagram
“Ми спілкувались із лікарями в реабілітаційному центрі, де й перебували хлопці на час нашої зустрічі. З їх слів, більшість тих, хто пройшов полон, накриває з часом. Перші ж тижні на рідній землі – це стан ейфорії від усвідомлення, що вони вижили. На такий випадок, окрім дійсно фахових реабілітологів з неймовірно людяним ставленням до хлопців, з ними працюють ще й професійні психологи”, – резюмували вони.

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram
- Премʼєр-міністр Денис Шмигаль відповів на петицію з закликом позбавити російських військовополонених права на телефонний зв’язок.
- 16 травня – річниця з початку виходу Маріупольського гарнізону з “Азовсталі”, що тривала до 20 травня включно. З того часу триває вже другий рік полону оборонців “Азовсталі”.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.