Які прилади найменше споживають електроенергію — YASNO
Джерело: Міністерство енергетики у Telegram та керівник компанії YASNO Сергій Коваленко у Facebook
Українцям нагадали про електропобутові прилади, які споживають найменше електроенергії. Причиною цього стала складна ситуація в енергосистемі, спричинена російськими атаками, зокрема через масований обстріл 8 травня.
За статистикою, на першому місці за мінімальним споживанням електроенергії розташувалися кондиціонер та пральна машина (приблизно 0,7 кВт·год). На другому місці — мікрохвильова піч (приблизно 0,8 кВт·год), а на третьому — кавоварка (приблизно 1,5 кВт·год). У переліку також додали електродуховку (приблизно 1,6 кВт·год), а також пилосос, бойлер і обігрівач (приблизно 2 кВт·год).
Слід зазначити, що найбільше енергії витрачають електропіч з 3,5 кВт год споживання, а також праска, фен і електрочайник (приблизно 2,2 кВт год).
У зв’язку з дефіцитом електроенергії, Україна надається аварійне постачання з Польщі, Румунії та Словаччини. Громадян закликають зменшити використання світла у пікові години.
Минулої доби потреби споживачів були задоволені власною генерацією, а також комерційним імпортом та аварійною допомогою з Польщі, Румунії та Словаччини.
На сьогодні на запит України три європейські країни також надають аварійну допомогу.
Міненерго також повідомило про знеструмлення шахти в Донецькій області, де в момент інциденту на підприємстві не перебували працівники.
- В “Укренерго” закликали українців ощадливо споживати у вечірні години електроенергію, щоб уникнути вимкнень світла.
- Після чергової потужної атаки РФ на енергооб’єкти України в “Укренерго” повідомили про суттєвий дефіцит електроенергії.
- Уночі 8 травня війська РФ атакували три теплоелектростанції компанії ДТЕК.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.