Яких лікарів варто пройти перед мобілізацією: поради НСЗУ

Джерело: пресслужба НСЗУ

Список справ, які варто зробити перед мобілізацією чималий. У Нацслужбі здоров’я розповіли, що потрібно зробити перед мобілізацією з погляду турботи про власне здоров’я.

Зокрема у НСЗУ радять:

  • Перевірити, чи працює ваш сімейний лікар. Якщо раптом ваш сімейний лікар звільнився, у медичному закладі, в якому ви підписували декларацію, вам запропонують іншого лікаря. Обов’язково укладіть нову декларацію
  • Завітати на прийом до свого сімейного лікаря чи терапевта, з яким укладено декларацію. Зважаючи на стан здоров’я, ваш лікар може дати е-направлення на певні обстеження чи на консультацію до іншого медичного фахівця. Обов’язково виконайте всі рекомендації лікаря. За е-направленням усі аналізи, обстеження, консультації безоплатні.
  • Якщо за станом здоров’я вам необхідно приймати “Доступні ліки”, слід домовитися з лікарем про дистанційний зв’язок. Лікар може виписати е-рецепт без вашої присутності. А ваші рідні зможуть отримати та передати “Доступні ліки” для вас, якщо ви перешлете їм номер е-рецепту. “Доступні ліки” можна отримувати або безоплатно, або з невеликою доплатою.
  • Перевірити разом із сімейним лікарем наявність щеплень. Можливо, вам час зробити планову вакцинацію від правця. Вакцинація від правця для дорослих є безоплатною.
  • Уточніть, чи маєте щеплення від гепатиту В. Це щеплення додали в національний календар 2001 року. Тож, якщо ви народилися раніше і ви – не лікар чи лікарка, то, ймовірно, не маєте цих щеплень. Для дорослих вакцинація від гепатиту платна. Але вам варто купити вакцину власним коштом в аптеці та вакцинуватися у сімейного лікаря. Гепатит В передається, зокрема, через кров під час поранення та надання медичної допомоги.
  • Відвідайте стоматолога. Програма медичних гарантій не покриває планову стоматологічну допомогу дорослим, але краще вчасно виявити проблеми із зубами та запобігти ускладненням. А тут ми розповідали про окремий пакет “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”.

Додамо, Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Національною службою здоровʼя запустило пілотний проєкт “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”.

Генеральним штабом ЗСУ, в ініціативному порядку, опрацьовано пропозиції щодо змін до проведення призову, відповідно до яких командири військових частин зможуть призивати військовозобов’язаних, які виявили бажання служити, без участі ТЦК.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про ситуацію на фронті станом на 22:00 1 серпня. З початку доби відбулося 98 бойових зіткнень.

Щоночі небо над Україною мужньо боронять ЗСУ, використовуючи зокрема передане західними партнерами озброєння. І попри те, що ворог витрачає сотні мільйонів доларів на масовані удари по нашій території, вартість захисту України подекуди перевищує витрати Росії.

1 серпня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що держава проведе першу закупівлю через Prozorro українських супертехнологічних  FPV-дронів, котрі використовують машинний зір для донаведення на ціль.

1 серпня у Туреччині на воду спустили другий український корвет класу Ada Гетьман Іван Виговський (F-212). У церемонії взяли участь офіційні особи України, зокрема глава Міноборони Рустем Умєров, командувач ВМС Олексій Неїжпапа та перша леді Олена Зеленська.