Яких лікарів варто пройти перед мобілізацією: поради НСЗУ
Джерело: пресслужба НСЗУ
Список справ, які варто зробити перед мобілізацією чималий. У Нацслужбі здоров’я розповіли, що потрібно зробити перед мобілізацією з погляду турботи про власне здоров’я.
Зокрема у НСЗУ радять:
- Перевірити, чи працює ваш сімейний лікар. Якщо раптом ваш сімейний лікар звільнився, у медичному закладі, в якому ви підписували декларацію, вам запропонують іншого лікаря. Обов’язково укладіть нову декларацію
- Завітати на прийом до свого сімейного лікаря чи терапевта, з яким укладено декларацію. Зважаючи на стан здоров’я, ваш лікар може дати е-направлення на певні обстеження чи на консультацію до іншого медичного фахівця. Обов’язково виконайте всі рекомендації лікаря. За е-направленням усі аналізи, обстеження, консультації безоплатні.
- Якщо за станом здоров’я вам необхідно приймати “Доступні ліки”, слід домовитися з лікарем про дистанційний зв’язок. Лікар може виписати е-рецепт без вашої присутності. А ваші рідні зможуть отримати та передати “Доступні ліки” для вас, якщо ви перешлете їм номер е-рецепту. “Доступні ліки” можна отримувати або безоплатно, або з невеликою доплатою.
- Перевірити разом із сімейним лікарем наявність щеплень. Можливо, вам час зробити планову вакцинацію від правця. Вакцинація від правця для дорослих є безоплатною.
- Уточніть, чи маєте щеплення від гепатиту В. Це щеплення додали в національний календар 2001 року. Тож, якщо ви народилися раніше і ви – не лікар чи лікарка, то, ймовірно, не маєте цих щеплень. Для дорослих вакцинація від гепатиту платна. Але вам варто купити вакцину власним коштом в аптеці та вакцинуватися у сімейного лікаря. Гепатит В передається, зокрема, через кров під час поранення та надання медичної допомоги.
- Відвідайте стоматолога. Програма медичних гарантій не покриває планову стоматологічну допомогу дорослим, але краще вчасно виявити проблеми із зубами та запобігти ускладненням. А тут ми розповідали про окремий пакет “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”.
Додамо, Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Національною службою здоровʼя запустило пілотний проєкт “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”.
- Польська делегація відвідала Бородянку – там планують створити українсько-польський центр протезування.
- В Україні планують створити польсько-український центр протезування для ветеранів війни.
- В Україні протезування – безоплатне. Відтак, держава гарантує встановлення якісних протезів, а також покриває їх обслуговування та, за потреби, ремонт.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).