Який закон говорить, що допомога армії – злочин:фонд Порошенка заявив про тиск з боку влади

Джерело: “ЄС”

За вказівкою влади від Благодійного Фонду Порошенко та ГО “Справа Громад” вимагають пояснень, чому вони так багато грошей витрачають на допомогу ЗСУ.

Про це повідомили громадський активіст, співзасновник ГО “Справа Громад” Віталій Гайдукевич та виконавча директорка Фонду Порошенка Ольга Рибалко. Такий запит НБУ спрямував Міжнародному інвестиційному банку, де знаходяться рахунки двох структур, тож банк був змушений надіслати відповідні листи громадській організації та Фонду Порошенка.

Як зазначається, від початку повномасштабного вторгнення Фонд Порошенка і “Справа Громад” передали у війська дронів, техніки та спорядження на суму понад 7 мільярдів гривень. За словами Рибалко, тиск, який чиниться на МІБ і Фонд Порошенка, суттєво перешкоджає допомозі армії. Вона нагадала, що Фонд Порошенка не збирає донати від людей і фінансується виключно коштами Порошенків.

“Ми вважаємо дивними запити, чому на наші рахунки надходять гроші від підприємств родини Порошенків. Також у нас запитують, чому ми фінансуємо оборонні підприємства? Чому фінансуємо виробництво безпілотних літальних апаратів? Фонд здійснює фінансування оборонної промисловості – зокрема, виробництво комплексів РЕБ, комплексів протидії технічним розвідкам. Це ніяк не суперечить закону України. Також ми фінансуємо розробку новітніх інноваційних військових технологій”, – зауважила Рибалко.

Тоді як співзасновник ГО “Справа Громад” Віталій Гайдукевич наголосив: “Хотілося б розуміти, який закон говорить, що допомагати армії це злочин, і який нормативний акт говорить про те, що збільшення допомоги на ЗСУ це також є порушення закону”.

“Нас запитали, чому ми витрачаємо гроші на ЗСУ і чому навесні 2023 року цей обсяг донатів зріс. Тому що держава не впоралася зі своїм завданням. Ця потреба, в даному випадку FPV, була базовою потребою ЗСУ в 2023 році навесні. Це був не перший прецедент, на початку повномасштабного вторгнення держава не змогла забезпечити армію автомобілями, зокрема, повнопривідними вантажівками. «Справа Громад» за допомогою Фонду Порошенка закупила майже три сотні повнопривідних вантажівок, відремонтувала, відновила і поставила”, – зазначив Гайдукевич.

Він продовжив, “те саме стосується мобільних авторемонтних майстерень, шиномонтажів, те саме стосується інших позицій, про які нас просять наші підопічні. З цієї причини незрозуміла логіка питання – чому ми стали допомагати більше. Тому що в країні війна і потреби армії меншими не стають”.

Народна депутатка Ніна Южаніна зазначила, що втягування Національного банку України в політичні переслідування опозиції є неприпустимим і загрожує фінансовій стабільності держави.

“Відбувається втрата довіри інвесторів і міжнародних партнерів. Коли Національний банк починає виконувати політичні замовлення, він бере участь у переслідуванні опозиційних політиків, це сигналізує про те, що відбувається посилення політичного тиску на економіку. Це несе ризики для верховенства права. Це підрив гарантій захисту прав приватної власності”, – говорить Южаніна.

За її словами, коли Національний банк проводить несправедливе і вибіркове регулювання банків, це викликає паніку серед вкладників.

“Тобто Національний банк своїми руками хоче ліквідувати чи призупинити, чи довести до банкрутства не власників банку, а тих громадян, які є клієнтами цього банку”, – застерегла народна депутатка.

Адвокат Ілля Новіков зауважив, що у своєму бажанні дошкулити лідеру опозиції влада ставить під загрозу не лише фінансову стабільність і репутацію України, а й життя солдатів на передовій. Новіков вважає, що Служба безпеки України має розслідувати, хто і з яких мотивів підписав відповідні запити до МІБ щодо фінансування ЗСУ.

“Вони одночасно наїжджають на всі структури, якось пов’язані з Порошенком. Це означає, що вони готові, що інші люди заплатять таку ціну як скорочення постачання ЗСУ, в тому числі дронів. Бо дрони, зараз всі це розуміють, це життя. Якщо у вас менше дронів, ви втрачаєте бійців. Вони готові за це платити, вони готові платити компрометацією і Нацбанку України, і Держфінмоніторингу. В контексті тиску на фонди, який веде до скорочення допомоги ЗСУ, це вже доходить до того, що називається державна зрада. Якщо ви умисно вчиняєте такі дії, щоб дронів стало менше, це те саме, що саботаж і допомога ворогу”, – прокоментував Новіков.

Він запевнив, що будуть вживатися відповідні заходи.

“Ми до цього ставимося дуже серйозно. Ми будемо вживати певних заходів, ми будемо ставити питання до Служби безпеки України, щоб посадовець Нацбанку України, який підписав відповідні документи, щоб ця діяльність була перевірена. Ми принаймні поставимо таке питання і побачимо, яка реакція буде від правоохоронних органів”, – наголосив адвокат.

Своєю чергою, Южаніна закликала владу припинити порушувати законодавство.

“Я звертаюсь до керівника Національного банку, керівника Служби фінансового моніторингу – припиніть порушувати законодавство. Ви робите те, що принесе виключно негативні результати для країни. Треба розуміти, що війна продовжується, і ми маємо допомагати нашим Збройним Силам. Я сподіваюся, що ви зміните політику своїх дій і будете діяти відповідно до законодавства. Не перевищуйте своїх повноважень, бо вам доведеться відповідати за свої дії”, – закликала вона.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.