Який закон говорить, що допомога армії – злочин:фонд Порошенка заявив про тиск з боку влади
Джерело: “ЄС”
За вказівкою влади від Благодійного Фонду Порошенко та ГО “Справа Громад” вимагають пояснень, чому вони так багато грошей витрачають на допомогу ЗСУ.
Про це повідомили громадський активіст, співзасновник ГО “Справа Громад” Віталій Гайдукевич та виконавча директорка Фонду Порошенка Ольга Рибалко. Такий запит НБУ спрямував Міжнародному інвестиційному банку, де знаходяться рахунки двох структур, тож банк був змушений надіслати відповідні листи громадській організації та Фонду Порошенка.
Як зазначається, від початку повномасштабного вторгнення Фонд Порошенка і “Справа Громад” передали у війська дронів, техніки та спорядження на суму понад 7 мільярдів гривень. За словами Рибалко, тиск, який чиниться на МІБ і Фонд Порошенка, суттєво перешкоджає допомозі армії. Вона нагадала, що Фонд Порошенка не збирає донати від людей і фінансується виключно коштами Порошенків.
“Ми вважаємо дивними запити, чому на наші рахунки надходять гроші від підприємств родини Порошенків. Також у нас запитують, чому ми фінансуємо оборонні підприємства? Чому фінансуємо виробництво безпілотних літальних апаратів? Фонд здійснює фінансування оборонної промисловості – зокрема, виробництво комплексів РЕБ, комплексів протидії технічним розвідкам. Це ніяк не суперечить закону України. Також ми фінансуємо розробку новітніх інноваційних військових технологій”, – зауважила Рибалко.
Тоді як співзасновник ГО “Справа Громад” Віталій Гайдукевич наголосив: “Хотілося б розуміти, який закон говорить, що допомагати армії це злочин, і який нормативний акт говорить про те, що збільшення допомоги на ЗСУ це також є порушення закону”.
“Нас запитали, чому ми витрачаємо гроші на ЗСУ і чому навесні 2023 року цей обсяг донатів зріс. Тому що держава не впоралася зі своїм завданням. Ця потреба, в даному випадку FPV, була базовою потребою ЗСУ в 2023 році навесні. Це був не перший прецедент, на початку повномасштабного вторгнення держава не змогла забезпечити армію автомобілями, зокрема, повнопривідними вантажівками. «Справа Громад» за допомогою Фонду Порошенка закупила майже три сотні повнопривідних вантажівок, відремонтувала, відновила і поставила”, – зазначив Гайдукевич.
Він продовжив, “те саме стосується мобільних авторемонтних майстерень, шиномонтажів, те саме стосується інших позицій, про які нас просять наші підопічні. З цієї причини незрозуміла логіка питання – чому ми стали допомагати більше. Тому що в країні війна і потреби армії меншими не стають”.
Народна депутатка Ніна Южаніна зазначила, що втягування Національного банку України в політичні переслідування опозиції є неприпустимим і загрожує фінансовій стабільності держави.
“Відбувається втрата довіри інвесторів і міжнародних партнерів. Коли Національний банк починає виконувати політичні замовлення, він бере участь у переслідуванні опозиційних політиків, це сигналізує про те, що відбувається посилення політичного тиску на економіку. Це несе ризики для верховенства права. Це підрив гарантій захисту прав приватної власності”, – говорить Южаніна.
За її словами, коли Національний банк проводить несправедливе і вибіркове регулювання банків, це викликає паніку серед вкладників.
“Тобто Національний банк своїми руками хоче ліквідувати чи призупинити, чи довести до банкрутства не власників банку, а тих громадян, які є клієнтами цього банку”, – застерегла народна депутатка.
Адвокат Ілля Новіков зауважив, що у своєму бажанні дошкулити лідеру опозиції влада ставить під загрозу не лише фінансову стабільність і репутацію України, а й життя солдатів на передовій. Новіков вважає, що Служба безпеки України має розслідувати, хто і з яких мотивів підписав відповідні запити до МІБ щодо фінансування ЗСУ.
“Вони одночасно наїжджають на всі структури, якось пов’язані з Порошенком. Це означає, що вони готові, що інші люди заплатять таку ціну як скорочення постачання ЗСУ, в тому числі дронів. Бо дрони, зараз всі це розуміють, це життя. Якщо у вас менше дронів, ви втрачаєте бійців. Вони готові за це платити, вони готові платити компрометацією і Нацбанку України, і Держфінмоніторингу. В контексті тиску на фонди, який веде до скорочення допомоги ЗСУ, це вже доходить до того, що називається державна зрада. Якщо ви умисно вчиняєте такі дії, щоб дронів стало менше, це те саме, що саботаж і допомога ворогу”, – прокоментував Новіков.
Він запевнив, що будуть вживатися відповідні заходи.
“Ми до цього ставимося дуже серйозно. Ми будемо вживати певних заходів, ми будемо ставити питання до Служби безпеки України, щоб посадовець Нацбанку України, який підписав відповідні документи, щоб ця діяльність була перевірена. Ми принаймні поставимо таке питання і побачимо, яка реакція буде від правоохоронних органів”, – наголосив адвокат.
Своєю чергою, Южаніна закликала владу припинити порушувати законодавство.
“Я звертаюсь до керівника Національного банку, керівника Служби фінансового моніторингу – припиніть порушувати законодавство. Ви робите те, що принесе виключно негативні результати для країни. Треба розуміти, що війна продовжується, і ми маємо допомагати нашим Збройним Силам. Я сподіваюся, що ви зміните політику своїх дій і будете діяти відповідно до законодавства. Не перевищуйте своїх повноважень, бо вам доведеться відповідати за свої дії”, – закликала вона.
- Петро Порошенко повідомив, що його команда вперше за три роки змушена залишитися в Києві через зірвані поставки техніки на фронт, а також шантаж з боку влади.
Лідерка ультраправих Марін Ле Пен, її партія “Національне об’єднання” та ще 12 осіб, подали апеляцію на вирок Паризького суду, який визнав їх винними у справі помічників депутатів Європарламенту.
Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.
13 квітня відзначають Міжнародний день подяки рослинам та Міжнародний день поінформованості про функціональні неврологічні розлади. Християни сьогодні згадують священномученика Артемона.
За даними синоптиків, у неділю, 13 квітня, в Україні збережеться суха та тепла погода.
Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.