Японія вперше за чверть століття імпортує рис із Південної Кореї через кризу
Джерело: The Guardian
Японія вперше за чверть століття імпортувала рис з Південної Кореї, намагаючись розв’язати проблему стрімкого зростання цін і невдоволення споживачів.
Південнокорейський рис прибув до Японії минулого місяця вперше з 1999 року, оскільки ціни на зерно вітчизняного виробництва продовжували зростати, попри спроби уряду послабити тиск на покупців.
Ціна на рис, вирощений в Японії, за рік зросла більш ніж удвічі. Це підживлює попит на дешевше іноземне зерно, попри високі тарифи, введені на імпорт.
Кількість південнокорейського рису, який продали онлайн і в супермаркетах, все ще відносно невелика — всього дві тонни, але найближчими днями планується відвантажити ще 20 тонн. Очікується, що експорт рису з Південної Кореї до Японії досягне найвищого рівня з 1990 року.
Водночас криза також відкрила потенційні експортні можливості для виробників у США.
Арата Хірано, власник ресторану в Токіо, перейшов з японського на американський рис минулого року, коли дефіцит вітчизняного зерна спровокував різке зростання цін. Хірано розповів Reuters, що ціна на каліфорнійський продукт, який він тепер подає, подвоїлася з моменту його першої покупки минулого літа, але все одно була дешевшою, ніж на рис, вирощений в Японії.
Зростання цін змусило японський уряд піти на незвичний крок — взяти рис із запасів. У березні він почав відпускати 210 000 тонн накопиченого рису, намагаючись зупинити зростання цін. Однак цей захід не мав значного впливу.
Минулого тижня міністерство сільського господарства країни заявило, що через “логістичні проблеми” лише незначна частина рису із запасів потрапила до магазинів.
На першому аукціоні, проведеному в середині березня, продали близько 142 000 тонн накопиченого рису, але станом на кінець місяця до супермаркетів та інших торгових точок потрапило лише 426 тонн, або 0,3% від загальної кількості. Міністерство пояснює це нестачею транспортних засобів для доставлення та часом, необхідним для підготовки зерна до продажу.
Запаси рису в Японії вичерпуються після того, як рекордні температури вплинули на врожай 2023 року. Минулого року запаси знову скоротилися, частково через зростання споживання, спричинене рекордною кількістю туристів. Постачання також постраждали від панічного скуповування після попереджень про тайфуни і землетруси, що змусило деяких ритейлерів обмежити продажі.
- Акції компанії Zensho Holdings, яка керує мережею японських ресторанів Sukiya, впали на 7,1 відсотка через щура в супі відвідувача.
- Японська префектура Яманасі подвоїла плату за підйом на гору Фудзі. Починаючи з цього літа, туристи повинні будуть платити 4 000 єн (24,70 євро) за підйом на гору будь-яким з чотирьох основних маршрутів.
- Запаси рису в Японії впали до найнижчого рівня в цьому столітті, частково через туристичний бум.
Херсонець Владислав Руденко, який у віці 16 років потрапив у російський “табір перевиховання”, розповів про свій досвід.
На засідання парламентського комітету 24 квітня винесуть законопроєкт про віртуальні активи, поінформував голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев.
Американський актор Джордж Клуні розповів, що вони з дружиною Амаль жодного разу не сварилися за всі 10 років шлюбу.
Папа Франциск помер від інсульту та незворотного серцево-судинного колапсу.
Служба безпеки зібрала доказову базу на ще 14 високопоставлених російських кліриків, які сприяли захопленню церков на тимчасово окупованій частині України.