Японія виділить Україні понад 100 млн доларів для відновлення — ЗМІ

Джерело: Kyodo News 

Японія збирається надати допомогу Україні у сумі 15,8 мільярда єн (або 106 мільйонів доларів США) для підтримки відновлення країни після війни в семи ключових сферах.

Учасниками конференції стануть прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, а також голова Федерації бізнесу Японії (Keidanren) Масакадзу Токура. Очікується, що під час конференції уряди двох країн домовляться про участь Японії у післявоєнному відновленні України та підпишуть понад 10 меморандумів про співпрацю. Ця подія відбудеться 19 лютого в Токіо.

Згідно із джерелами, допомога Японії у розмірі 15,8 мільярда єн буде спрямована на надання обладнання для розмінування та тимчасові мости, а також на розвиток сільського господарства, покращення гуманітарної ситуації, біотехнології, промисловості, інформаційних технологій, управління та антикорупційні заходи.

Меморандуми про співпрацю Японії та України, що будуть підписані на конференції, стосуватимуться таких питань, як медичне обслуговування, кібербезпека та проєкти вітрових електростанцій. Також планується підписання угоди про усунення подвійного оподаткування для компаній, які ведуть бізнес в Україні.

Уряди обох країн також мають намір розпочати переговори про інвестиційну угоду, яка спрямована на залучення японських компаній до проєктів реконструкції в Україні.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.