Японія, ЄС та ООН передали Україні обладнання для управління відходами руйнувань

Джерело: Мінінфраструктури

Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні, за фінансування Європейського Союзу (ЄС) та уряду Японії, оголосила передачу обладнання для управління відходами 19 громадам України.

Відтак, громади Київщини, Чернігівщини, Миколаївщини та Херсонщини отримають 52 сміттєвози та 63 одиниці важкої техніки для розчищення завалів – самоскиди, гусеничні та колісні екскаватори, а також два типи навантажувачів. Йдеться зкорема про:

  • 35 сміттєвозів та 4 одиниці важкої техніки за спільного фінансування ЄС та уряду Японії для 12 громад Київської та Чернігівської областей;
  • 17 сміттєвозів, 4 самоскиди та 8 одиниць техніки для управління відходами руйнувань за підтримки уряду Японії для Чернігова та 5 громад області;
  • 41 одиницю важкої техніки за фінансування уряду Японії для Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби, яка працюватиме в декількох громадах області;
  • комплекти обладнання за підтримки ЄС для переробки відходів руйнації, зокрема машини для сортування та дроблення, для Бучанської, Чернігівської та Миколаївської громад;
  • 28 тисяч сміттєвих контейнерів та обладнання для переробки твердих побутових відходів для Київської та Чернігівської областей, за фінансування ЄС та уряду Японії.

Під час церемонії передачі обладнання делегати відвідали майданчик для управління відходами руйнувань у Бучанській громаді Київської області, який облаштували за підтримки UNDP та ЄС.

Ініціатива має на меті створення одного з перших в Україні майданчиків для переробки відходів руйнувань із повним циклом, який зможе опрацювати понад 75 тисяч кубічних метрів відходів, зібраних на тимчасовому місці зберігання відходів у Бучі. UNDP та ЄС надають стратегічну підтримку, допомагають експертизою, навчають працівників та постачають обладнання.

Довідково. UNDP працює над посиленням спроможності громад у секторі управління відходами по всій Україні. Зусилля включають розчищення завалів в громадах Київської, Чернігівської та Харківської областей, а також забезпечення громад обладнанням. Загалом у межах проєктів UNDP вже вивезли 228 тисяч тонн сміття, переважно зруйнованих приватних будинків.

  • Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький повідомив, що в Україні вже утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань, і саме тому необхідно планувати, де і як ефективно їх використовувати.
  • Республіка Корея готова допомогти Україні у відновленні пошкодженого внаслідок повномасштабної війни довкілля.
  • Туреччина та Україна підписали угоду, яка дозволить турецьким будівельним компаніям брати участь у відновленні української інфраструктури, пошкодженої внаслідок російського вторгнення.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.