Японський суд призначив підпалювачу анімаційної студії смертну кару: там загинуло 36 людей

Джерело: Kyodo News

Суд в Японії виніс вирок смерті для винуватця підпалу анімаційної студії Kyoto Animation. Внаслідок трагедії у 2019 році загинули 36 осіб.

Шіндзо Аоба зізнався, що вчинив підпал приміщення студії в Кіото та обвинувачував її у плагіаті.

Прокурори вимагали смертної кари для 45-річного Аоби, стверджуючи, що він повністю свідомий своїх дій та повинен нести відповідальність. За їхніми словами, помилкова ідея про плагіат з боку студії Kyoto Animation вплинула на мотивацію винуватця, але цей вплив був обмеженим.

Захисники твердили, що Аоба помилявся і це призвело до трагедії. Вони стверджували, що підсудний мав психічні розлади і не може бути повністю відповідальним кримінально.

Фото: Kyodo News

Головуючий суддя Кейсуке Масуда визначив, що на момент злочину Аоба “не перебував у стані розумової недієздатності чи зниженої дієздатності”, хоча визнав його страждання маячним розладом, яке не мало вирішального впливу на його дії.

Довідка. що 18 липня 2019 року Шіндзо Аоба підпалив будівлю студії Kyoto Animation, внаслідок чого загинуло 36 людей, а 32 отримали поранення. Чоловік проникнув до студії та облив її бензимом, після чого підпалив. Його було ушпиталено з опіками.

Група єврейських студентів подала позов до суду проти Гарвардського університету, стверджуючи, що зазнавали антисемітизму, утисків та цькування, які посилилися після нападу ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року.

 

СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.

Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.

У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.

Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.

У тимчасово окупованому Севастополі в ніч на 24 червня після атаки спалахнула пожежа на головній електропідстанції, місто залишилася без електропостачання.