Ящірки використовують бульбашки в ніздрях, щоб дихати під водою – дослідники
Джерело: The Guardian
Дослідники виявили, що ящірки, а саме аноліс водяний, занурюються у воду, щоб уникнути своїх хижаків, та виживають, дихаючи через міхур, який утворюється в їхніх ніздрях.
Водяні аноліси живуть навколо скель і рослин біля струмків та водоспадів у Центральній і Південній Америці. На них полюють птахи, змії та інші ящірки, що робить їхнє життя в лісі часто коротким.
Але ящірки розробити кілька стратегій, щоб вижити. Вони кидаються в струмки, де залишаються під водою, поки загроза не мине.

Фото: Ліндсі Свірк
Вчені знали, що водяні аноліси створюють бульбашки над ніздрями під час пірнання в пошуках укриття, але тепер виявили, що саме цей міхур допомагає їм залишатися під водою довше.
Коли водяні аноліси роблять ривок, вони видихають, утворюючи міхур, який закриває їхні ніздрі. Але на гідрофобній шкірі ящірки природно утворюються крихітні бульбашки, які з’єднуються з більшою бульбашкою, потенційно збільшуючи кількість кисню, доступного для дихання.
- Вчені виявили, що хімічна реакція на дні океану може створювати кисень без живих організмів, змінюючи уявлення про його виробництво.
Громадські організації 1 липня влаштували у Кракові акцію біля приміщення колишнього Генерального консульства Росії.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
Рекордні температури червня 2025 року охопили Європу, спричинивши низку трагічних випадків та серйозні обмеження. Європейські країн вже запровадила червоний – найвищий рівень небезпеки.
Українська тенісистка Даяна Ястремська здобула сенсаційну перемогу над другою сіяною турніру Коко Гофф у першому раунді Вімблдону-2025. Поєдинок завершився з рахунком 7:6(3), 6:1 на користь українки.
1 липня Верховий Суд Польщі визнав дійсними вибори президента 2025 року. Відповідно обраним главою держави став Кароль Навроцький.