ЄБРР та Італія нададуть Україні €200 млн позики на відновлення потужностей гідроенергетики
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
Європейський банк реконструкції та розвитку й уряд Італії нададуть Україні позику на відновлення та модернізацію потужностей гідроенергетики.
Відтак, це загальна кредитна лінія в розмірі 200 млн євро під державні гарантії. Кошти спрямовуються на закупівлю критично важливого обладнання для Дніпровської і Середньодніпровської гідроелектростанцій, а також для екстреної підтримки ліквідності компанії “Укргідроенерго”.
За даними прем’єр-міністра, українська гідроенергетика через дії російських терористів втратила близько 2,5 тис. МВт потужностей, з яких понад 1,5 тис. МВт вже відновлено. Відновлення триває, і завдяки підтримці партнерів воно прискориться.
Глава уряду зазначив, що гідрогенерація і надалі відіграватиме ключову роль у балансуванні енергосистеми України, забезпечуючи світло в оселях українців та на підприємствах.
“Дякую ЄБРР та Італії за незмінну солідарність і допомогу”, – резюмував Денис Шмигаль.
- Україна залучить від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) 150 млн євро для підтримки НЕК “Укренерго” в проходженні опалювального сезону.
- Між НАК “Нафтогаз України” та Європейський банк реконструкції та розвитку було підписано кредитну угоду. Вона передбачає виділення компанії 200 млн євро на зміцнення енергетичної безпеки.
- Президентка Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Оділь Рено Бассо заявила, що установа найближчі два роки планує інвестувати близько 1,5 мільярда євро на рік в Україну.
Триває 1187-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 989 тисяч осіб.
За даними аналітиків, росіяни просунулися у районах Лимана, Торецька та Новопавлівки.
У ніч на 25 травня російські війська здійснили масовану атаку України, внаслідок чого є руйнування та жертви.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.