ЄБРР та Італія нададуть Україні €200 млн позики на відновлення потужностей гідроенергетики
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
Європейський банк реконструкції та розвитку й уряд Італії нададуть Україні позику на відновлення та модернізацію потужностей гідроенергетики.
Відтак, це загальна кредитна лінія в розмірі 200 млн євро під державні гарантії. Кошти спрямовуються на закупівлю критично важливого обладнання для Дніпровської і Середньодніпровської гідроелектростанцій, а також для екстреної підтримки ліквідності компанії “Укргідроенерго”.
За даними прем’єр-міністра, українська гідроенергетика через дії російських терористів втратила близько 2,5 тис. МВт потужностей, з яких понад 1,5 тис. МВт вже відновлено. Відновлення триває, і завдяки підтримці партнерів воно прискориться.
Глава уряду зазначив, що гідрогенерація і надалі відіграватиме ключову роль у балансуванні енергосистеми України, забезпечуючи світло в оселях українців та на підприємствах.
“Дякую ЄБРР та Італії за незмінну солідарність і допомогу”, – резюмував Денис Шмигаль.
- Україна залучить від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) 150 млн євро для підтримки НЕК “Укренерго” в проходженні опалювального сезону.
- Між НАК “Нафтогаз України” та Європейський банк реконструкції та розвитку було підписано кредитну угоду. Вона передбачає виділення компанії 200 млн євро на зміцнення енергетичної безпеки.
- Президентка Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Оділь Рено Бассо заявила, що установа найближчі два роки планує інвестувати близько 1,5 мільярда євро на рік в Україну.
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.
24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.
Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.
Повітряно-космічні сили РФ отримали чергові партії бомбардувальників Су-34 і винищувачів Су-57. Ці постачання, найімовірніше, стали останніми у 2024 році.