Єгипет розкритикував вихід Росії з Чорноморської ініціативи і заявив, що все одно продовжить імпорт української пшениці
Джерело: Bloomberg News
Єгипет розкритикував вихід Росії з “Чорноморської зернової ініціативи” та заявив, що продовжить імпорт української пшениці навіть після розвалу угоди.
“Ми не задоволені виходом Росії з угоди ООН щодо експорту зерна”, – сказав міністр постачання та внутрішньої торгівлі Єгипту Алі Ель Моселхі.
Він закликав Росію переглянути свою позицію.
Єгипет, один із найбільших у світі імпортерів пшениці, планує продовжувати отримувати українську пшеницю через Європу.
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи.
- У світі зростає занепокоєння, що Росія не продовжить угоду, укладену за посередництва ООН, яка дозволяє експорт українського зерна до частин світу, що борються з голодом, оскільки кораблі більше не прямують до чорноморських портів.
- Дві ночі поспіль РФ обстрілювала об’єкти портової інфраструктури, задіяні в “Зерновій ініціативі”. Ворог атакував зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що РФ абсолютно свідомо цілить в інфраструктуру “зернової угоди”.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.
Міністр культури Італійської Республіки Алессандро Джулі розкритикував рішення регіональної влади провести концерт за участю Валерія Гергієва, диригента й соратника очільника Кремля Володимира Путіна.
Данія та Нідерланди оголосили про намір приєднатися до плану президента США Дональда Трампа, котрий передбачає закупівлю європейськими країнами американської зброї для передачі Україні.