Єгипет відкрив пункт пропуску з сектору Гази для іноземних громадян і поранених палестинців

Джерело: Politico

Іноземцям дозволили залишити сектор Гази через Єгипет – це перші особи, які отримали дозвіл на виїзд з території з початку війни між Ізраїлем і ХАМАСом.

Обмежена кількість поранених палестинських цивільних також увійшли до Єгипту через пункт пропуску “Рафах” для отримання медичної допомоги.

Міністерство закордонних справ Великої Британії зауважило, що пропускний пункт буде відкритим протягом “контрольованих і обмежених за часом періодів”. Це дозволить певним групам іноземних громадян і важкопораненим виїхати з території сектору Гази.

Цілком імовірно, що британські громадяни покинуть Газу поетапно протягом найближчих днів, – додали у повідомленні.

Згідно з угодою між Ізраїлем, Єгиптом і ХАМАСом за посередництва Катару, раніше узгоджено список власників іноземних паспортів, які можуть виїхати через КПП. До нього зокрема увійшли громадяни Австрії, Фінляндії, Чехії, Великої Британії, Японії, Болгарії, Індонезії, Австралії та Йорданії.

За даними єгипетських ЗМІ, машини швидкої допомоги з першою групою поранених, евакуйованих із Гази, вже перетнули кордон.

Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус зазначив, що ВООЗ “вітає” цей крок, однак додав, що “потрібно негайно прискорити потік медичної допомоги до сектору Гази”.

Зауважимо, раніше Єгипет розмістив танки та бронетехніку поблизу прикордонного переходу “Рафах” із сектором Гази.

Раніше, під час спільної пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем йорданський король Абдалла заявив, що Йорданія та Єгипет не прийматимуть палестинських біженців з Сектору Гази.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

За даними ЗМІ вже у квітні в Україні відкриються магазини іспанського бренду Zara, які не працювали від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.