Єгипетська мумія з виразом крику «можливо, померла в агонії» — дослідники
Джерело: The Guardian
Археологи кажуть, що широко відкритий рот жінки, яка померла близько 3500 років тому, може бути спричинений рідкісною формою трупного задубіння.
Дослідників спантеличила давньоєгипетська мумія з виразом крику й вони припускаючи, що жінка померла, плачучи в агонії.
Вважається, що жінка похована приблизно 3500 років тому, а знайшли її в 1935 році в дерев’яній труні під гробницею Сенмута.
Команда дослідників стверджує, що мумія добре збереглася, припускаючи, що за життя жінка мала зріст близько 1,55 метра. Завдяки комп’ютерній томографії виявили, що вона померла приблизно у віці 48 років і мала легкий артрит, зокрема хребта.
Однак дослідники не виявили слідів бальзамування, і всі органи все ще були всередині мумії.
“Для мене це було несподіванкою, оскільки класичний метод муміфікації в Новому царстві — 1550-1069 рр. до н.е. — включав видалення всіх органів, крім серця”, — сказав професор радіології Сахар Салім.
Дослідники припускають, що у жінки відкритий рот не через необережність бальзамувальників, які не закрили його. Натомість команда думає, що вираз обличчя жінки спричинений рідкісною негайною формою трупного задубіння.
“Ми припустили, що причиною цього відкритого рота може бути болісна смерть або емоційний стрес, і трупний спазм зробив її обличчя замороженим у момент смерті. Бальзамувальники не змогли закрити рота й муміфікували тіло, що стиснулося, до того, як воно розклалося або розслабилося, зберігши її відкритий рот після смерті”, — сказав Салім.
Однак точна причина її смерті залишається невідомою.
- У Чилі археологи знайшли мумії, які на дві тисячі років старші від єгипетських.
- Усередині гробниці знайшли 3000-річні останки елітного духовного лідера, який отримав назву “Принц Пакопампи”, обличчям вниз зі схрещеними ногами.
Цьогорічні олімпійські та паралімпійські спортсмени долучилися до грандіозного Параду чемпіонів на Єлисейських полях в Парижі. Разом зі спортсменами, волонтерами та організаторами у суботньому дійстві взяли участь близько 10 000 осіб.
За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.
П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон закликали главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow для ударів по території Росії навіть без згоди США.
Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.
15 вересня відзначається Міжнародний день демократії, Всесвітній день боротьби з лімфомами, Всесвітній день афро, Міжнародний день крапки, День народження Грінпіс. За церковним календарем вшановують пам’ять святого великомученика Микити.