Єлисейський та Букінгемський палаци вперше обмінялись почесними вартами

Джерело: BFMTV

Франція та Велика Британія організували обмін королівськими вартами на честь 120-ї річниці укладення договору, що увійшов в історію як “Сердечна Антанта”, і який символізує дружбу у відносинах двох держав.

Як зауважили в Єлисейському палаці, це вперше в історії, коли іноземні війська запрошено взяти участь у почесному ритуалі.

Зокрема гренадери британського королівського дому взяли участь у церемонії зміни варти у почесному дворі Єлисейського палацу в присутності глави держави та амбасадорки Великої Британії Менни Роулінгс. Потім французькі гвардійці зробили те ж саме в Лондоні, перед Букінгемським палацом короля Чарльза ІІІ.

“У той час, коли за Brexit проголосували, а потім реалізували, у той час, коли війна повернулась, і наші виклики – величезні, ця “Сердечна Антанта” є в певному сенсі фундаментом, старим, але таким актуальним у наш час, який дозволяє нам разом тримати двосторонні відносини “, – прокоментував президент Франції Емманюель Макрон.

За даними журналістів, 16 гвардійців 7-ї роти з Великої Британії у своїх традиційних “бірксинах” – високих шапках з ведмежого хутра, взяли участь в урочистостях на честь своїх французьких колег із двох підрозділів 1-го піхотного полку. Потім хор французької армії заспівав два гімни – “Боже, бережи короля” і “Марсельєзу”.

У Лондоні в такій же церемонії перед Букінгемським палацом взяли участь два підрозділи 1-го і 2-го піхотних полків Республіканської гвардії. Там зміну варти відвідали герцог і герцогиня Единбурзькі – принц Едвард і його дружина Софі, у супроводі начальника британського Генерального штабу генерала Патріка Сандерса і його французького колеги генерала П’єра Шілля.

Укладена 8 квітня 1904 року низка угод “Сердечної Антанти” покращила відносини між Францією та Великою Британією після наполеонівських воєн, поклала край колоніальним суперечкам та об’єднала Францію та Велику Британію проти Німеччини у Першій світовій війні. До сьогодні цей договір вважається також основою альянсу між двома країнами-членами НАТО, йдеться в матеріалі.

“Нова Пошта” (NovaPost) отримала звання поштового оператора року за версією міжнародної премії World Post and Parcel Award. Про це повідомляє сайт організації.

Станом на 16:00 в п‘ятницю, 21 червня, на фронті від початку доби відбулось 84 бойових зіткнення. Сили оборони зупиняють ворога та руйнують його плани. 

Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагала вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що практично на всій території Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Хорватії зникло електропостачання. Чому стались відключення – поки невідомо.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.