Єрмак обговорив з Рубіо питання припинення вогню в Україні
Джерело: Офіс президента
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.
В Офісі Президента повідомили, що розмова Єрмака з американськими посадовцями стала продовженням вчорашньої телефонної розмови президентів України та США.
З американської сторони в розмові взяли участь держсекретар Марко Рубіо, який також є радником з нацбезпеки, та спецпредставники Стівен Віткофф і генерал Кіт Келлог.
Українську сторону представляв також міністр оборони Рустем Умєров.
Це був перший дзвінок Марко Рубіо після призначення виконувачем обов’язків радника з питань національної безпеки президента США.
Зазначається, що головною темою розмови було питання припинення вогню та перспектив мирного врегулювання.
- Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
Південнокорейські вчені розробили експериментальні контактні лінзи, які можуть передавати електричні сигнали через сітківку ока до ділянок мозку, пов’язаних із регуляцією настрою. Під час випробувань на мишах технологія продемонструвала здатність зменшувати прояви поведінки, схожої на депресію.
Заступник командира Третього армійського корпусу Максим Жорін прокоментував удари по логістиці ворога в тимчасово окупованому Криму.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на ситуацію в полку “Скеля” після повідомлень про можливі порушення прав військовослужбовців. Він звернувся до ДБР і Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, а Офіс омбудсмана готує моніторинговий візит.
Росія посилює тиск на Білорусь, намагаючись використати її територію для розширення війни проти України та можливих операцій проти країн НАТО. Тим часом, самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко намагається зберегти дистанцію від прямої участі у війні та покращити відносини із Заходом.
З 1 липня в 12 прикордонних населених пунктах Чернігівщини впровадять обовʼязкову евакуацію. Роблять це на запит військових.