Єрмак обговорив з Рубіо питання припинення вогню в Україні

Джерело: Офіс президента

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.

В Офісі Президента повідомили, що розмова Єрмака з американськими посадовцями стала продовженням вчорашньої телефонної розмови президентів України та США.

З американської сторони в розмові взяли участь держсекретар Марко Рубіо, який також є радником з нацбезпеки, та спецпредставники Стівен Віткофф і генерал Кіт Келлог.

Українську сторону представляв також міністр оборони Рустем Умєров.

Це був перший дзвінок Марко Рубіо після призначення виконувачем обов’язків радника з питань національної безпеки президента США.

Зазначається, що головною темою розмови було питання припинення вогню та перспектив мирного врегулювання.

Також сторони позитивно оцінили ратифікацію угоди про економічне партнерство між Україною та США, вважаючи її важливим кроком для розширення українсько-американської співпраці.

Іракська влада провела серію антикорупційних рейдів перед очікуваним візитом прем’єра Алі аль-Заїді до Вашингтона. За даними держмедіа, серед затриманих – депутати, посадовці та щонайменше один представник Міністерства нафти.

Президент Сербії Александар Вучич заявив про відновлення строкової військової служби з березня 2027 року. За його словами, це зміцнить обороноздатність країни та підвищить рівень підготовки молоді.

У сербському місті Кралєво очікують тисячі протестувальників після заяви президента Александра Вучича про готовність піти з посади. Його відставка має відкрити шлях до дострокових президентських і парламентських виборів.

З початку червня громадяни низки країн, котрі РФ вважає “недружніми”, постали перед заморожуванням вкладів у російських банках.

Уряд Австралії планує подвоїти штрафи для соцмереж за систематичне порушення заборони на доступ дітей до 16 років. Максимальна санкція може зрости до 99 млн австралійських доларів.