«ЄС» бореться, аби мобілізація будувалася на мотивації, а не лише на примусі, – Геращенко

Джерело: нардепи Олексій Гончаренко та Ірина Геращенко

Співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко заявила, що “ЄС” відмовились голосувати за законопроєкт про мобілізацію без положення про демобілізацію військових.

“”ЄС” вважає, що мобілізація не може будуватися лише на примусі. Право на звільнення- це важливий мотиваційний чинник”, – написала вона.

Вона додала, що зареєстровано постанову з вимогою негайно знайти кошти на збільшення виплат військовим на фронті. 

“Тих, яких влада залишила без права на звільнення з військової служби. Щороку Україна недоотримує 20 млрд лізе на ігорономц бізнесі. Кому в кишені йдуть ці гроші?” – написала Геращенко.

Народний депутат Олексій Гончаренко опублікував список нардепів, які голосували “за” демобілізацію: Сергій Алєксєєв, Володимир Арʼєв, Михайло Бондар, Володимир Вʼятрович, Артур Герасимов, Ірина Геращенко, Олексій Гончаренко, Яна Зінкевич, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Микола Княжицький, Андрій Лопушанський, Ростислав Павленко, Андрій Парубій, Петро Порошенко, Максим Саврасов, Олег Синютка, Вікторія Сюмар, Софія Федина, Ірина Фріз, Ніна Южаніна та Гео Лероса.

Геращенко наголосила, що два голоси від ВО “Батьківщини” “стали вирішальними для позбавлення військовослужбовців права на звільнення з військової служби”.

“Депутати Абдуллін і Бондарьов разом з ОПЗЖ і Слугами дали голоси проти можливості демобілізації…..Слуги зі своїми сателітами просто плюнули в обличчя військовим і їх родинам”, – написала нардепка.

Нагадаємо, що сьогодні, 11 квітня, народні обранці у другому читанні ухвалили проєкт закону про мобілізацію в Україні.

Перед голосування за законопроєкт нардепи, 227 голосами, прийняли правку про виключення з законопроєкту норми про демобілізацію.

Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.