ЄС «докладе всіх зусиль», щоб притягнути РФ до відповідальності за смерть Навального

Джерело: Reuters

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та віцепрезидент Європейської комісії Жозеп Боррель в п’ятницю, 16 лютого, заявили, що ЄС зробить усе можливе, щоб притягнути Росію до відповідальності за смерть опозиціонера Олексія Навального.

“Він був повільно вбитий президентом Путіним і його режимом, які не бояться нічого більше, ніж інакомислення власного народу”, – заявили фон дер Ляєн і Боррель.

Лідери Єврокомісії вимагають від Росії встановити факти смерті Навального і “негайно звільнити всіх інших політв’язнів”.

“Ми докладемо всіх зусиль, щоб притягнути російське політичне керівництво та владу до відповідальності”, – додали вони.

ДОВІДКА: Російського опозиційного політика Олексія Навального увʼязнено від початку 2021 року. У серпні 2023 року Московський міський суд засудив політика до 19 років позбавлення волі в колонії особливого режиму у справі про екстремізм. За даними УФСИН, Олексій Навальний помер у колонії.

  • Юлія Навальна, дружина Олексія Навального, виступила на Мюнхенській конференції з безпеки через кілька годин після російських повідомлень про смерть її чоловіка.
  • Ув’язнений російський опозиціонер Олексій Навальний в четвер, 1 лютого, закликав росіян протестувати проти президента РФ Володимира Путіна в день виборів у березні, прийшовши на вибори опівдні.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.