ЄС готує наступний пакет санкцій проти Росії

Джерело: пресслужба Єврокомісії

В Європейському Союзі почали підготовку 14-го пакету санкцій, який можуть ухвалити вже навесні.

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс зауважив, що пакет міститиме широкий список обмежувальних заходів з акцентом на боротьбу з обходом санкцій. Як приклад, Зокрема мовиться про морський сектор, де РФ намагається порушувати граничну ціну на експорті своєї нафти.

Також Єврокомісія шукає методи протидії  обходу санкцій через дочірні компанії західних країн, які працюють за межами Європи. Домбровскіс пригрозив відповідальністю материнським організаціям, які заплющують очі на сумнівні бізнес-операції своїх філій.

Він запевнив, що ЄС і надалі тиснутиме на Росію і тих, хто підтримує її війну проти України, “де б вони не знаходилися”.

Ми продовжимо переслідувати друзів Путіна і всіх, хто допомагає Росії обходити санкції або поповнювати її військовий арсенал, — додав він.

Тиск триватиме до тих пір, поки Росія не припинить свою агресію і поки Україна не відновить справедливий і міцний мир на власній землі. Домбровскіс пояснив, що це означає робити все можливе, щоб позбавити кремлівський режим здатності вести війну, вичерпати з його військової машини джерела доходу, ключові товари та критичні технології.

Чи працюють санкції? Коротка відповідь: “так”, — наголосив віцепрезидент Єврокомісії.

Однак, він зазначив, що санкції ефективні лише тоді, коли вони виконуються належно. Санкції мають явний і суттєвий вплив на російську економіку та іноземні доходи. Вони розірвали існуючі ланцюжки постачань. Нині росіяни мають обмежений доступ до західних технологій у ключових галузях промисловості.

Ми також не можемо довіряти всім економічним даним, які надходять з Росії, і вони в кращому випадку є неповними. Але зрозуміло, що санкції призвели до зростання витрат для російської економіки, — поінформував Домбровскіс.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.

Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.

Прем’єр-міністр Дональд Туск розкритикував позицію кандидата в президенти від партії “Право і справедливість” Кароля Навроцького щодо України.

Одеситка Дар’я стала єдиною жінкою-пілотом у батальйоні безпілотних систем 21-ї окремої механізованої бригади.