ЄС готує наступний пакет санкцій проти Росії
Джерело: пресслужба Єврокомісії
В Європейському Союзі почали підготовку 14-го пакету санкцій, який можуть ухвалити вже навесні.
Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс зауважив, що пакет міститиме широкий список обмежувальних заходів з акцентом на боротьбу з обходом санкцій. Як приклад, Зокрема мовиться про морський сектор, де РФ намагається порушувати граничну ціну на експорті своєї нафти.
Також Єврокомісія шукає методи протидії обходу санкцій через дочірні компанії західних країн, які працюють за межами Європи. Домбровскіс пригрозив відповідальністю материнським організаціям, які заплющують очі на сумнівні бізнес-операції своїх філій.
Він запевнив, що ЄС і надалі тиснутиме на Росію і тих, хто підтримує її війну проти України, “де б вони не знаходилися”.
Ми продовжимо переслідувати друзів Путіна і всіх, хто допомагає Росії обходити санкції або поповнювати її військовий арсенал, — додав він.
Тиск триватиме до тих пір, поки Росія не припинить свою агресію і поки Україна не відновить справедливий і міцний мир на власній землі. Домбровскіс пояснив, що це означає робити все можливе, щоб позбавити кремлівський режим здатності вести війну, вичерпати з його військової машини джерела доходу, ключові товари та критичні технології.
Чи працюють санкції? Коротка відповідь: “так”, — наголосив віцепрезидент Єврокомісії.
Однак, він зазначив, що санкції ефективні лише тоді, коли вони виконуються належно. Санкції мають явний і суттєвий вплив на російську економіку та іноземні доходи. Вони розірвали існуючі ланцюжки постачань. Нині росіяни мають обмежений доступ до західних технологій у ключових галузях промисловості.
Ми також не можемо довіряти всім економічним даним, які надходять з Росії, і вони в кращому випадку є неповними. Але зрозуміло, що санкції призвели до зростання витрат для російської економіки, — поінформував Домбровскіс.
- У 2024 році кількість російських мільярдерів у світовому рейтингу Forbes зросла зі 110 до 125 осіб, попри запроваджені західні санкції. Це найвищий результат за історію списку найбагатших бізнесменів світу.
- Компанія “Новатек” вирішила припинити реалізацію проєкту “Арктик СПГ-2” через обмеження, накладені західними санкціями, що призвели до відсутності доступу до танкерів льодового класу.
- За даними видання Reuters, російські компанії не можуть ремонтувати нафтопереробні заводи через санкції США.
- Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела.
- Сполучені Штати та Південна Корея створили нову робочу групу, яка має на меті перешкодити Північній Кореї закуповувати російську нафту в обхід західних санкцій.
- В Міністерстві економіки, торгівлі та промисловості Японії в п’ятницю, 5 квітня, в межах санкцій проти РФ оголосили про рішення заборонити експорт 164 товарів до Росії, включаючи автомобільне моторне мастило та оптичне обладнання.
У Франції завершилося навчання українських пілотів та наземного персоналу для винищувачів Dassault Mirage 2000−5F. Підготовка тривала пів року.
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що ворог на сьогодні не зібрав достатньо сил для форсування річки Дніпро і наступу на Херсон. Для цього потрібна велика кількість засобів, які важко приховати.
25 грудня президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Зокрема глава держави розповів Ішібі про масовий обстріл території України з боку РФ.
55-річного чоловіка, який адміністрував проросійський Telegram-канал та підтримував збройну агресію РФ проти України, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Президентка Молдови Мая Санду повідомила, що 25 грудня російська ракета порушила повітряний сусідньої країни під час масованого удару по Україні.