ЄС хоче вилікувати підліткову залежність від смартфонів, – Politico

Джерело: Politico

Зараз країни роблять перші кроки, щоб приборкати надмірне і потенційно шкідливе використання дітьми великих соціальних мереж, таких як Facebook, Instagram і TikTok.

ЄС вживає сміливих кроків із Законом про цифрові послуги (DSA), який з кінця цього місяця змусить найбільші онлайн-платформи – TikTok, Facebook, Youtube – відкрити свої системи для перевірки з боку Європейської комісії та довести, що вони роблять усе можливе, щоб їхні продукти не шкодили дітям.

За невиконання діятиме штраф у розмірі до шести відсотків світового річного доходу компаній.

Серед різноманітних положень нові правила ЄС дозволять дослідникам вперше отримати дані, які зазвичай ховаються глибоко всередині серверів компанії.   

Зіткнувшись зі зростаючим тиском в останні роки, такі платформи, як Instagram, YouTube і TikTok, представили різні інструменти, щоб заспокоїти занепокоєння, включаючи батьківський контроль. З 2021 року YouTube та Instagram надсилають підліткам за допомогою своїх платформ нагадування про перерви. У березні TikTok оголосив, що неповнолітні повинні вводити пароль через годину в додатку, щоб продовжити перегляд відео. 

Але компаніям соціальних мереж незабаром доведеться піти далі.  

До кінця серпня дуже великі онлайн-платформи із понад 45 мільйонами користувачів у Європейському Союзі, включаючи такі компанії, як Instagram, Snapchat, TikTok, Pinterest і YouTube, повинні будуть дотримуватися довшого списку правил. 

Їм доведеться передати Європейській комісії свою першу щорічну оцінку основного впливу їх дизайну, алгоритмів, реклами та умов надання послуг на низку суспільних проблем, таких як захист неповнолітніх та психічний добробут.

Потім їм доведеться запропонувати та впровадити конкретні заходи під контролем аудиторської компанії, Комісії та перевірених дослідників.

Заходи можуть включати забезпечення того, щоб алгоритми не рекомендували дівчатам-підліткам відео про дієту, або вимикання автозапуску за замовчуванням, щоб неповнолітні не залишалися підключеними до перегляду такого контенту.

Проте, як повідомляють, новий закон ЄС про контент не стане “чарівною паличкою”, яку можуть шукати батьки. Збірник правил вмісту не поширюється на такі популярні розваги, як онлайн-ігри, програми обміну повідомленнями чи самі цифрові пристрої.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.