ЄС має намір запровадити мито на дешеві китайські товари, зокрема з AliExpress — FT

Джерело: Financial Times

Європейська комісія готується запровадити ввізне мито на дешеві товари з китайських онлайн-магазинів, включаючи AliExpress. ЄК хоче зупинити наплив до ЄС товарів із Китаю, які не відповідають стандартам.

Згідно з повідомленнями, пізніше цього місяця Європейська комісія планує запропонувати скасувати чинний поріг у 150 євро. За цією сумою можна купувати товари без сплати ввізного мита.

Один із чиновників, на якого посилається FT, зазначив, що основними платформами, на які націлена Єврокомісія, є китайські онлайн-магазини Temu і AliExpress, а також роздрібний магазин одягу Shein.

За даними Єврокомісії, минулого року до ЄС було імпортовано 2,3 мільярда одиниць товарів вартістю до 150 євро, що звільнені від митних зборів.

Імпорт товарів до ЄС, куплених онлайн, зріс більш ніж удвічі порівняно з минулим роком, досягнувши понад 350 тисяч одиниць у квітні. Сума еквівалентна майже двом доставкам на кожне європейське домогосподарство.

Нові правила Єврокомісії стосуватимуться будь-якого онлайн-магазину, який здійснює доставку клієнтам з ЄС безпосередньо з-за меж блоку.

Крім того, одним із можливих заходів може стати обов’язкова реєстрація великих електронних торгових платформ для сплати ПДВ онлайн, незалежно від суми продажів.

5 лютого до України з візитом прибув міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) стало першим великим агентством національної безпеки, яке запропонувало всім своїм співробітникам викуп за умови добровільного звільнення. Це рішення ухвалено в рамках ініціативи президента США Дональда Трампа, спрямованої на скорочення штату федерального уряду.

У ніч на 5 лютого (з вечора 4 лютого) російські окупаційні війська атакували Україну двома ракетами та понад сотнею безпілотників.

Британець, який працював медиком-добровольцем в Україні, наприкінці січня втратив руку та ногу внаслідок російської атаки у Покровську.

Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.