«ЄС необхідно мати чіткішу політику щодо Росії», – Науседа
Джерело: LRT
Президент Литви Гітанас Науседа переконаний, що Європейському Союзу необхідно мати чіткішу політику проти Росії. Однак цього не вдасться зробити, поки Захід не підійде принципово до економічних відносин з країною-агресором.
За словами президента Литви, обхід санкцій посилюється через інтереси західних компаній.
“Я постійно бачу, що дуже специфічні інтереси західних компаній просто просочуються в те, що, здавалося б, є ціннісною політикою, політикою санкцій. Поки бізнес має такий величезний вплив на політику, не буде жодних підстав говорити про будь-яку ціннісну і принципову зовнішню політику в Євросоюзі”, – сказав глава Литви.
Також він додав, що не бачить, щоб Росія страждала через санкції, як очікувалося на початку війни.
- Президенту Південної Кореї Юн Сук Йолю заборонили виїжджати за межі країни. Це рішення ухвалили на вимогу слідчих органів, які розслідують його можливу причетність до неконституційного введення короткочасного воєнного стану.
- Конституційний суд Румунії вирішив скасувати результати першого туру президентських виборів. Дату нових виборів має визначити румунський уряд.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.