ЄС планує субсидувати транспортування українського зерна
Джерело: Bloomberg
Європейська комісія “серйозно розглядає” надання субсидії для транспортування українського зерна через країни-члени ЄС після того, як кілька країн заборонили імпорт.
Питання підтримки вартості транзиту українського зерна обговорюється на зустрічах представників Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії разом з виконавчою владою ЄС та Україною.
Згідно зі звітом, орієнтовна вартість субсидій може становити близько 30 євро за тонну зерна.
На початку цього року ці п’ять держав-членів ЄС ввели тимчасову заборону на продаж українського зерна до середини вересня через зростання скарг місцевих фермерів щодо впливу на їхній бізнес.
П’ять країн прагнуть забезпечити, щоб потенційні субсидії супроводжувалися рішенням про продовження даної заборони до кінця 2023 року. Чинні правила не поширюються на товари, що прямують транзитом через їх територію.
- 18 серпня прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку заявив, що приблизно 60% експорту зерна з України може проходити транзитом через його країну та зазначив, що Україна є одним із найбільших світових експортерів зерна.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торговельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
Уряд України планує запровадити чіткіші критерії для визначення критичності підприємств та потреби бронювання працівників. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що наразі триває аудит критичних підприємств для усунення можливих зловживань, виявлених влітку.
За три дні в національному парку в центральній Індії померло десять слонів, що викликало тривогу серед захисників природи.
Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров щонайменше 9 разів літав до Москви після окупації Криму та вторгнення РФ на Донбас у 2014 році. Про це свідчать дані авіаперельотів Татарова.
Вдень 7 листопада росіяни атакували Запоріжжя керованими авіабомбами.
Експерти заявили, що повернення Дональда Трампа в Білий дім матиме надзвичайно негативний вплив на дії щодо зміни клімату в короткостроковій перспективі.