ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Джерело: Bloomberg.

В Європейському Союзі мають намір зробити чинні антикризові заходи зі спільних закупівель газу довгостроковим рішенням. Ідею розглядають після відмови від російського імпорту.

У документі передбачено, що заходи можуть охоплювати інші енергетичні товари або послуги. Зокрема йдеться про уловлення та зберігання вуглецю:

  • відокремлення вуглецю від промислових та енергетичних джерел;
  • транспортування вуглецю до місця зберігання та довгострокову ізоляцію його від атмосфери.

Участь в ініціативі буде добровільною. Винятком стане лише чергова енергетична криза, коли ЄС може піти на формування спільного попиту.

За словами віцепрезидента Комісії Мароша Шефчовича, платформа може надати можливість купувати водень та слугувати зразком для закупівлі критично важливої сировини, необхідної для чистих технологій.

Пропозицію включать до пакета про водень та декарбонізацію. Документ нині обговорюється країнами-членами та Європейським парламентом.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.