ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg
Джерело: Bloomberg.
В Європейському Союзі мають намір зробити чинні антикризові заходи зі спільних закупівель газу довгостроковим рішенням. Ідею розглядають після відмови від російського імпорту.
У документі передбачено, що заходи можуть охоплювати інші енергетичні товари або послуги. Зокрема йдеться про уловлення та зберігання вуглецю:
- відокремлення вуглецю від промислових та енергетичних джерел;
- транспортування вуглецю до місця зберігання та довгострокову ізоляцію його від атмосфери.
Участь в ініціативі буде добровільною. Винятком стане лише чергова енергетична криза, коли ЄС може піти на формування спільного попиту.
За словами віцепрезидента Комісії Мароша Шефчовича, платформа може надати можливість купувати водень та слугувати зразком для закупівлі критично важливої сировини, необхідної для чистих технологій.
Пропозицію включать до пакета про водень та декарбонізацію. Документ нині обговорюється країнами-членами та Європейським парламентом.
- Австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.