ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg
Джерело: Bloomberg.
В Європейському Союзі мають намір зробити чинні антикризові заходи зі спільних закупівель газу довгостроковим рішенням. Ідею розглядають після відмови від російського імпорту.
У документі передбачено, що заходи можуть охоплювати інші енергетичні товари або послуги. Зокрема йдеться про уловлення та зберігання вуглецю:
- відокремлення вуглецю від промислових та енергетичних джерел;
- транспортування вуглецю до місця зберігання та довгострокову ізоляцію його від атмосфери.
Участь в ініціативі буде добровільною. Винятком стане лише чергова енергетична криза, коли ЄС може піти на формування спільного попиту.
За словами віцепрезидента Комісії Мароша Шефчовича, платформа може надати можливість купувати водень та слугувати зразком для закупівлі критично важливої сировини, необхідної для чистих технологій.
Пропозицію включать до пакета про водень та декарбонізацію. Документ нині обговорюється країнами-членами та Європейським парламентом.
- Австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.