ЄС поки не рекомендує відправляти військових інструкторів в Україну – ЗМІ

Джерело: Reuters з посиланням на Welt am Sonntag

Дипломатична служба Євросоюзу закликала країни-члени блоку краще адаптувати місію з військової підготовки України, відповідно до потреб Києва. Водночас вони не стали рекомендувати блоку направити військових інструкторів в Україну.

Місія EUMAM розпочала роботу у листопаді 2022 року і за цей час підготувала близько 60 000 українських військових. Навчання в основному відбувались у Польщі та Німеччині. У листопаді термін роботи місії завершується, однак її планують продовжити ще на два роки.

“Потрібно навчати солдатів ЗСУ на тому ж обладнанні, яке вони використовуватимуть на полі бою”, – мовиться у звіті.

У ньому також вказано, що міністри оборони країн Європейського Союзу обговорять це питання наступного тижня. У звіті також зазначено, що через нестачу обладнання радянського зразка була однієї з проблем поточного навчання.

У травні Україна закликала ЄС проводити деякі навчання на українській території, проте у ЄС думки щодо цього розділились. Противники цього остерігаються, що це втягне блок у війну. Вони також сумніваються, що Україна зможе захистити навчальні об’єкти від російських атак.

Однак у звіті мовиться, що запит Києва може бути частково задоволений. Зокрема інструкторів можуть відправити у навчальні центри у “дискретній формі” якомога далі від поля бою, до прикладу, у західні області України. Однак навіть у такій формі дипломатична служба не рекомендує відправляти інструкторів.

“Цілком очевидно, що військова присутність ЄС на території України буде оцінюватись Росією як провокація. Той факт, що Росія може сягти будь-якої точки України своїми балістичними ракетами та БпЛА, свідчить про найвищий рівень загрози для розташування військового персоналу ЄС”, – наголошується у звіті.

Окрім цього, у звіті порушують питання необхідності евакуації військ ЄС у випадку надзвичайної ситуації та логістичних умовах, пов’язаних з наданням інструкторам житла, навчальних майданчиків. У звіті мовиться, що деякі захисні заходи, такі як захист від повітряних атак, не можуть бути виконані.

“Якщо будуть виконані необхідні політичні та оперативні умови, розташування військового персоналу ЄС на території України можливе”, – мовиться у документі.

Зазначається, що спершу потрібно буде провести додатковий аналіз, аби оцінити всі ризики та переваги.

Водночас у звіті вказано, що ЄС рекомендує створити координаційну групу у Києві та вивчити можливості проведення навчання ближче до кордонів України та підготувати більше українських інструкторів.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.