ЄС представить пропозиції нового пакета антиросійських санкцій у жовтні – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз працює над змістом 12-го пакета антиросійських санкцій, який може бути представлений вже у жовтні цього року. До нового пакету санкцій може увійти заборона на закупівлю алмазів із Москви.

“Нові заходи, які можуть бути запропоновані вже наступного місяця, ймовірно, включатимуть версію ЄС про майбутню заборону “Групи семи” (імпорту алмазів – ред.) і, можливо, довгоочікувану пропозицію використовувати прибуток, отриманий від заморожених активів Центрального банку (РФ – ред.), для допомоги Києву”, – заявили поінформовані джерела.

Як розповіли у виданні, 12-ий пакет антиросійських санкцій може бути представлений в першій половині жовтня або під час жовтневого саміту ЄС-США, дата якого ще не встановлена.

Також новий пакет, ймовірно, міститиме подальші кроки щодо перешкоджання обходу санкцій Росією через треті країни, зокрема ОАЕ і Туреччину.

Водночас додається, що група європейських країн, до якої входить Польща і країни Балтії, закликала до впровадження додаткових санкцій для сфери торгівлі російським скрапленим природнім газом (СПГ), а також для ІТ-сфери.

На додачу до цього, країни закликали ввести обмеження на ядерний сектор РФ, однак, за даними видання, подібні пропозиції були неодноразово відхилені ЄС.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.