ЄС продовжив санкції проти окупованого Криму

Джерело: пресслужба ради ЄС

Рада Європейського Союзу 16 червня ухвалила рішення продовжити санкції, запроваджені ЄС у відповідь на незаконну анексію Криму та міста Севастополь Російською Федерацією, до 23 червня 2026 року.

Рішення підтримує тиск на Кремль через порушення міжнародного права та незаконну анексію українських територій.

Обмежувальні заходи, які вперше запровадили у червні 2014 року, включають заборону на імпорт товарів, що походять із незаконно анексованих Криму або Севастополя, а також заборону на інфраструктурні та фінансові інвестиції і туристичні послуги з цих територій. Крім того, під санкції потрапляють експорт деяких товарів і технологій до кримських компаній або для використання в окупованому Криму у сфері транспорту, телекомунікацій, енергетики, а також для розвідки, видобутку нафти, газу та інших корисних копалин.

Ці обмеження тепер офіційно продовжені до 23 червня 2026 року.

ЄС не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя Росією як порушення міжнародного права, – мовиться у повідомленні.

Зауважується, що з 2022 року Росія ще більше порушила суверенітет і територіальну цілісність України, розв’язавши неспровоковану та необґрунтовану війну агресії. Водночас Європейський Союз “залишаєтьcя непохитним у своїй підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів і її невід’ємного права на самозахист у протидії російській агресії”.

ЄС також підтвердив відданість повній імплементації політики невизнання анексії.

Додамо, 10 червня президент Володимир Зеленський увів у дію санкції РНБО проти розташованого у тимчасово окупованому Криму Міжнародного дитячого центру “Артек”, а також низки інших організацій і фізичних осіб.

  • Після нічної атаки росіян на Кременчук українське МЗС заявило, що світ має застосувати найсильніші санкції та посилити обороноздатність України, позаяк Росію не зупинити лише словами.
  • Європейський Союз запропонував запровадити санкції проти двох невеликих китайських банків через їхню участь у допомозі Росії в обході чинних торговельних обмежень ЄС.
  • 10 червня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що 18 пакет санкцій ЄС буде націлений на енергетичний та банківський сектори РФ.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.