ЄС привітав нові плани Зеленського щодо законопроєкту про НАБУ та САП
Джерело: The Guardian
Європейська комісія привітала ініціативу президента України Володимира Зеленського щодо нового законопроєкту про антикорупційні органи — НАБУ і САП.
Речник комісії заявив:
“Ми розуміємо, що українська влада застосувала новий підхід, запропонувавши новий план дій або закон. Ми вітаємо той факт, що український уряд вживає заходів, і ми співпрацюємо з ним, щоб переконатися, що наші занепокоєння, які були чітко викладені вчора і позавчора, дійсно будуть враховані”.
Інший речник додав, що ЄС “наголосив на важливості боротьби з корупцією” і що це буде вимогою в процесі вступу до ЄС.
“Ми очікуємо, що всі країни-кандидати, включаючи Україну, будуть повністю дотримуватися цих стандартів”, – сказав він.
ЄС також запропонував “допомогти їм забезпечити врахування наших занепокоєнь, які є цілком обґрунтованими”.
Що передувало?
22 липня парламент ухвалив закон, який фактично позбавляє незалежності НАБУ – агентство, створене у 2015 році за наполяганням США та інших західних партнерів.
Відповідно до законопроєкту, генеральний прокурор, призначений президентом, отримає широкі повноваження над НАБУ та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Зеленський, з монобільшістю у Раді, підписав закон ввечері.
На пресконференції у вівторок директор НАБУ Семен Кривонос заявив, що законопроєкт просували посадовці, проти яких веде розслідування агентство.
Ця кампанія тиску – пряма реакція на ефективність наших розслідувань, зокрема щодо високопосадовців та народних депутатів, – зазначив він. – Це рішення ставить під загрозу не лише роботу антикорупційних органів, а й євроатлантичні прагнення України.
Після неофіційної інформації про підписання закону, у містах України сотні людей зібралися на протести.
Згодом Зеленський анонсував новий законопроєкт щодо антикорупційних органів. Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура привітали цю ініціативу. 24 липня президент погодив текст законопроєкту.
- За повідомленням ЗМІ, західні союзники України намагались переконати президента Володимира Зеленського не підписувати закон про обмеження незалежності НАБУ та САП.
- Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що Офіс президента переконував деяких нардепів підтримати закон, який обмежує незалежність НАБУ та САП, посилаючись на бажання Республіканської партії США, але це виявилось брехнею.
- Після прийняття скандального законопроєкту №12414 що обмежує незалежність антикорупційних органів — НАБУ та САП — Україна опинилася на перших шпальтах світових медіа. Букви зібрали деякі з матеріалів західних ЗМІ.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.
У селі Ольшаниця Київської області собака загинула, висячи на ланцюгу без їжі та води у подвір’ї біля паркану. Сусіди не втрутились.
П’ятий президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко передав у підрозділи Десантно-штурмових військ унікальні розробки для оперативного ремонту бойової техніки, а також новий екскаватор для будівництва фортифікацій.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Українська письменниця і поетеса Оксана Забужко звернула увагу на повернення проросійської риторики та безкарності в українській політиці.