ЄС розглядає три варіанти, щоб розблокувати $50 млрд від заморожених активів РФ
Джерело: Euronews
Європейська комісія представила країнам-членам три варіанти виконання плану G7, згідно з яким західні союзники залучать для допомоги Україні 50 мільярдів доларів, отриманих з доходів від заморожених активів РФ.
План, попередньо ухвалений на саміті G7 у червні, передбачає використання знерухомлених активів Центрального банку Росії. Більшість коштів – 210 мільярдів євро – зберігаються в блоці.
Санкції ЄС, які тримають російські активи в нерухомому стані, потрібно продовжувати одноголосним голосуванням кожні шість місяців. США вимагали гарантій того, що активи залишаться замороженими, оскільки їхні прибутки будуть використані для погашення пакета допомоги.
Однак Угорщина часто скасовувала рішення на підтримку України й зараз перешкоджає Брюсселю виділити 6,5 мільярда євро військової допомоги.
Щоб уникнути цього та гарантувати довгострокову підтримку, Єврокомісія запропонувала три варіанти:
- Заморозити активи на п’ять років, але з щорічним переглядом. У цьому випадку для розморожування активів буде потрібна кваліфікована більшість.
- Продовжувати санкції щодо російських активів кожні 36 місяців, а інші санкції щодо Росії кожні пів року.
- Продовжувати всі санкції проти Росії кожні 36 місяців.
За словами одного з дипломатів, другий варіант отримав найбільшу підтримку.
- За даними Bloomberg українські посадовці дедалі більше занепокоєні затримками в укладанні угоди, яка могла б розблокувати $50 мільярдів підтримки від прибутків заморожених активів російського центробанку.
- До кінця 2024 року Євросоюз передасть Франції 300 млн євро з доходів від заморожених російських активів на постачання зброї Україні. Париж витратить ці кошти на придбання засобів протиповітряної оборони, боєприпаси та артилерію.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.