ЄС шукає способи конфіскувати частину заморожених активів РФ та віддати їх Україні

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз шукає способи конфіскувати заморожені активи центрального банку Росії, щоб посилити фінансову та військову підтримку України. Ці кроки здійснюються на тлі ймовірного зменшення допомоги від США.

У Європейському Союзі обговорюють можливість використання цих активів як застави для майбутньої Міжнародної претензійної комісії, метою якої є визначити розмір компенсації за збитки, завдані російською агресією.

Активи можуть бути конфісковані в разі відмови Москви від відшкодування збитків, а їхня вартість зарахована в рахунок зобов’язань Росії щодо компенсації, передбачених потенційною мирною угодою.

Інший варіант, який розглядається, передбачає надання Європейським Союзом повноважень країнам-членам конфісковувати суверенні активи РФ для відшкодування збитків, завданих енергетичній інфраструктурі України.

Наразі триває вивчення можливості здійснення цього кроку на підставі рішення Міжнародного кримінального суду.

У суботу, 22 лютого, в Харкові запрацювала роздільна система оповіщення про повітряні тривоги. Відтепер сирени вмикатимуть окремо для міста та області.

Президент США Дональд Трамп оголосив про новий етап переговорів щодо припинення війни в Україні. Про це йдеться в його заяві, опублікованій громадською мережею C-Span.

Увечері 22 лютого російські війська здійснили ракетний обстріл Кривого Рогу на Дніпропетровщині. Унаслідок атаки загинула людина, ще двоє зазнали поранень.

У Києві трамвай збив на смерть людину. Поліція розпочала досудове розслідування.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.