ЄС шукає способи конфіскувати частину заморожених активів РФ та віддати їх Україні

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз шукає способи конфіскувати заморожені активи центрального банку Росії, щоб посилити фінансову та військову підтримку України. Ці кроки здійснюються на тлі ймовірного зменшення допомоги від США.

У Європейському Союзі обговорюють можливість використання цих активів як застави для майбутньої Міжнародної претензійної комісії, метою якої є визначити розмір компенсації за збитки, завдані російською агресією.

Активи можуть бути конфісковані в разі відмови Москви від відшкодування збитків, а їхня вартість зарахована в рахунок зобов’язань Росії щодо компенсації, передбачених потенційною мирною угодою.

Інший варіант, який розглядається, передбачає надання Європейським Союзом повноважень країнам-членам конфісковувати суверенні активи РФ для відшкодування збитків, завданих енергетичній інфраструктурі України.

Наразі триває вивчення можливості здійснення цього кроку на підставі рішення Міжнародного кримінального суду.

46-річний Дерек Гаффман переїхав разом з сім’єю переїхав зі США до Росії, аби уникнути “ЛГБТ-пропаганди”, але в РФ його відправили воювати проти України.

В Івано-Франківській області готуються відновити видобуток солі на Долинському родовищі. 

Президент Володимир Зеленський повідомив анонсував кілька етапів обмінів полоненими у рамках домовленостей, досягнутих під час другої зустрічі з російською делегацією у Стамбулі.

Рада громадського контролю при НАБУ закликає депутатів не підтримувати зміни до законопроєкту №12414, які загрожують незалежності антикорупційних органів.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оприлюднили офіційну заяву щодо законопроєкту №12414, підготовленого до другого читання. У заяві попередили, що у разі його ухвалення керівник САП стане номінальною фігурою, а НАБУ втратить незалежність і перетвориться на підрозділ Генпрокуратури.