ЄС шукає способи конфіскувати частину заморожених активів РФ та віддати їх Україні
Джерело: Bloomberg
Європейський Союз шукає способи конфіскувати заморожені активи центрального банку Росії, щоб посилити фінансову та військову підтримку України. Ці кроки здійснюються на тлі ймовірного зменшення допомоги від США.
У Європейському Союзі обговорюють можливість використання цих активів як застави для майбутньої Міжнародної претензійної комісії, метою якої є визначити розмір компенсації за збитки, завдані російською агресією.
Активи можуть бути конфісковані в разі відмови Москви від відшкодування збитків, а їхня вартість зарахована в рахунок зобов’язань Росії щодо компенсації, передбачених потенційною мирною угодою.
Інший варіант, який розглядається, передбачає надання Європейським Союзом повноважень країнам-членам конфісковувати суверенні активи РФ для відшкодування збитків, завданих енергетичній інфраструктурі України.
Наразі триває вивчення можливості здійснення цього кроку на підставі рішення Міжнародного кримінального суду.
- Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.
- За даними ЗМІ, Сполучені Штати прагнуть конфіскувати заморожені активи Росії на суму у 300 млрд доларів, аби змусити Кремль до перемовин. Натомість у Євросоюзі ідею США не підтримують.
-
Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, заявив, що країна вже отримує фінансову підтримку від партнерів, яка базується на заморожених російських активах.
Співробітників комунальних служб у Москві перевели на посилений режим роботи через загрозу атак українських безпілотників напередодні 9 травня. Зокрема працівникам держустанови “Жилищник” роздали біноклі та відправили чергувати на дахи будинків, аби стежити за повітряним простором.
Надвечір 7 травня російські війська обстріляли безпілотниками Черкащину. Внаслідок атаки постраждав чоловік, повідомив глава Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Німецька компанія Uniper, котра до 2022 року була найбільшим імпортером російського газу у Німеччині, змогла домогтися стягнення частини компенсації з російського “Газпрому” за порушення контрактних зобов’язань.
У Москві та області російська влада обмежила мобільний зв’язок спільно з інтернетом з метою “реалізації безпеки”.
У Китаї під час тестування людиноподібний робот Unitree H1, який був підвішений на гаку, раптово почав розмахувати руками та рухатися в бік інженера.