ЄС відхилив запит Угорщини та Словаччини на переговори щодо нафтових санкцій

Джерело: Reuters

Європейська комісія відхилила прохання Угорщини та Словаччини виступити посередником у процедурі консультацій з Україною щодо санкцій, запроваджених проти російської нафтовидобувної компанії “Лукойл”, повідомив у п’ятницю речник Комісії.

“Служби Комісії попередньо дійшли висновку, що термінові консультації не виправдані”, – сказав речник.

Він додав, що у Брюсселя немає ознак того, що санкції України створили ризик для європейської безпеки енергопостачання, оскільки російська нафта все ще надходить через нафтопровід “Дружба”, який з’єднує Росію через Україну з Чехією, Словаччиною та Угорщиною.

“Схоже, що санкції, введені Україною проти “Лукойлу”, не впливають на поточні операції з транзиту нафти через “Дружбу”, які здійснюють трейдерські компанії, оскільки “Лукойл” не є формальним власником нафти”, – сказав речник.

Словаччина та Угорщина поскаржилися в Брюссель на рішення України включити “Лукойл” у свій список санкцій, заявивши, що це заважає їм купувати російську нафту.

Цього тижня Угорщина надала Комісії додаткову інформацію з цього питання, яку Комісія проаналізує.

Довідка. Україна ввела санкції проти “Лукойлу” ще у 2018 році, які включали заборону на виведення капіталів, обмеження торгових операцій та заборону на участь у приватизації. У червні цього року обмеження розширили, включаючи транзит.

Президент РФ Володимир Путін тривалий час відкладав поїздку до Анкари через свої вимоги. Тепер він хоче, щоб його літак супроводжували винищувачі під час поїздки до Туреччини.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 12 вересня. З початку доби на цей час зафіксовано 122 бойових зіткнення.

12 вересня президент Володимир Зеленський провів зустріч із прокурором Міжнародного кримінального суду Карімом Ханом.

На нещодавній зустрічі Міністерство торгівлі Китаю попередило автовиробників країни про ризики інвестування в автомобілебудування в РФ. Китайські компанії прагнуть міжнародної експансії з метою компенсувати уповільнення зростання на внутрішньому ринку. 

В Україні близько 10 млн осіб мають ризик психічних розладів, згідно з оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, повідомив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ доктор Ганс Клюге.