ЄС закликав Росію відновити «зерновий коридор» – Reuters

Джерело: Reuters

Високопоставлений представник Європейського Союзу Валдіс Домбровскіс звернувся до Росії із закликом відновити угоду, яка передбачає безпечний експорт зерна з України через порти Чорного моря.

За його словами, російські обмеження щодо транспортування українського зерна Чорним морем створюють проблеми не лише для Києва, але й для багатьох країн, що розвиваються.

“Росія використовує зерно як зброю. Ми підтримуємо всі зусилля Організації Об’єднаних націй та Туреччини щодо “Чорноморської зернової ініціативи”, – зауважив Домбровскіс, додавши, що блок надає Україні альтернативні торговельні маршрути, відомі під назвою “маршрути солідарності”, для зерна та іншого експорту.

Водночас посадовець наголосив, що близько 45 мільйонів тонн зерна, насіння олійних культур та супутніх товарів було експортовано альтернативними маршрутами через Польщу та Румунію, що стало “вагомим рятувальним колом для України”.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.