ЄС запровадить санкції проти дев’ятьох іранських компаній за постачання БпЛА до РФ

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 24 травня, уряди ЄС погодилися внести дев’ять іранських організацій, а також міністра оборони Ірану Мохаммада-Резу Аштіані, до списку санкцій за постачання безпілотників Росії.

Угоду, укладену між послами урядів ЄС у Брюсселі під назвою COREPER, буде оприлюднено після схвалення міністрами закордонних справ ЄС у понеділок.

“COREPER погодився з дев’ятьма записами в списку Іранського безпілотного літального апарата (БпЛА). Деякі технічні деталі все ще опрацьовуються, але Боррель оголосить про політичну угоду в Раді із закордонних справ у понеділок”, – сказав дипломат на умовах анонімності. 

Другий дипломат підтвердив, що міністр оборони Ірану Мохаммад-Реза Аштіані також є в узгодженому списку санкцій.

Санкції включають заборону на поїздки для фізичних осіб, замороження активів для фізичних і юридичних осіб та заборону надавати кошти або економічні ресурси особам, які є у списку.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.