«ЄС» зареєструвала законопроєкт щодо продовження строку оновлення військово-облікових даних

Джерело: пресслужба “Європейської Солідарності”

Депутати з фракції “Європейська Солідарність” зареєстрували законопроєкт щодо продовження строку оновлення військово-облікових даних.

Відтак, депутати зареєстрували законопроєкт 11305 про внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” щодо продовження строку оновлення військово-облікових даних.

Як пояснив народний депутат Володимир Арʼєв, система ТЦК виявилась не готовою прийняти ту кількість громадян, які пішли оновлювати дані. Оскільки, за його словами, після оновлення даних в застосунку “Резерв+” та інформації про розшук все одно потрібно йти до ТЦК.

Нардеп наголосив, що всі військовозобов’язані не встигнуть оновити дані в термін 60 днів.

“Громадяни просто не зможуть фізично оновити дані за 60 днів. І вони можуть отримати великі штрафи. Саме тому ми з колегами реєструємо законопроєкт про збільшення терміну для оновлення даних військовозобовʼязаних з 60 до 150 днів. Ми будемо вимагати від уряду та Міноборони зробити застосунок таким чином, щоб розвантажити ТЦК, й питання, які можна вирішити лише після відвідування Територіального центру комплектування, можна було б вирішити онлайн”, – пояснив Володимир Арʼєв.

Своєю чергою, депутатка Ірина Фріз наголосила, що ТЦК СП не будуть здатні надати таку можливість всім громадянам, які потребують оновлення своїх даних безпосередньо через ТЦК СП, вкластися в 60 днів.

Тому, на її думку, цей термін 100% потрібно продовжувати, тому що інакше буде створено обов’язок для громадян, який вони не здатні виконати через вади механізмів, якими вони мають скористатися для оновлення своїх даних або для поновлення на військовому обліку.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.