Єврокомісар: Мета постачити Україні мільйон снарядів цілком реальна
Джерело: DW
14 листопада єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, що поставлену навесні мету Євросоюзу з постачання Україні до березня 2024 року мільйона боєприпасів можна здійснити.
На зустрічі глав оборонних відомств країн ЄС, що проходить у Брюсселі, Бретон зазначив, що європейська оборонна промисловість збільшила свої потужності на 20-30%, тож до весни зможе виробити один мільйон снарядів.
Цієї мети буде досягнуто, – упевнений єврокомісар. – Тепер справа за державами-членами, які мають завершити укладання контрактів.
Єврокомісар закликав країни ЄС виконати свої зобов’язання перед Україною.
Зауважимо, раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус припустив, що Євросоюз не впорається із цією амбітною метою. Він додав, що навіть рішення про перехід на економіку воєнного часу не може призвести до того, що назавтра виробництво буде запущено і попит буде задоволено. Пісторіус зазначив, що від початку сумнівався у здійсненні поставленої у березні мети з постачання Києву боєприпасів.
Водночас він наголосив, що у тісній співпраці з оборонною промисловістю ведуться пошуки шляхів швидшої реалізації виробничих проєктів на “вимогу сьогоднішнього дня”.
Також міністр підтвердив, що Берлін надасть Україні нову допомогу у розмірі щонайменше 8 млрд євро.
- Європейська служба зовнішніх справ повідомила дипломатів ЄС, що блок, ймовірно, не виконає зобов’язання надати Україні 1 мільйон артилерійських боєприпасів до березня 2024 року.
- Фон дер Ляєн: Навесні 2024 року ЄС може постачити Україні обіцяні мільйон боєприпасів.
- Голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер попередив, що у західних військових закінчуються боєприпаси для України та закликав країни блоку збільшити виробництво, щоб “утримувати Україну в боротьбі з російськими загарбниками”.
- 6 вересня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна планує значно збільшити закупівлю боєприпасів у 2024 році, оскільки західні країни намагаються поповнити запаси, вичерпані через допомогу Україні.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.