Єврокомісія 8 листопада може схвалити старт переговорів щодо вступу України в ЄС — Politico
Джерело: Politico
Вже 8 листопада Європейська комісія може опублікувати звіт щодо прогресу кандидатів на вступ до ЄС з рекомендацією стосовно початку переговорів щодо вступу України та Молдови.
Посилюють тиск на необхідність реформування Євросоюзу такі країни, як Німеччина, Франція, Іспанія та Португалія.
Водночас західні лідери висловлюють побоювання, що без подальших кроків до реформи, але за наявності імпульсу до вступу ЄС може “роздутися” до 30 або більше країн-членів, утім надалі послідовного плану ефективного функціонування не буде.
Офіційні особи чотирьох держав заявили виданню, що нині ведеться робота щодо формулювання спільних пропозицій щодо реформи.
“Реформа ЄС настає лише за кілька днів до того, як Комісія опублікує свій звіт про прогрес України та інших країн, які прагнуть стати членами ЄС, 8 листопада”, – пише Politico з посиланням на джерела.
Як стверджують чиновники та дипломати ЄС, у цьому документі ЄК заявить про рекомендації розпочати переговори про вступ України та Молдови за умови “технічних” застережень. Тобто, країнам треба досягти більшого прогресу, зокрема у створенні міцної та незалежної судової системи, захисту прав нацменшин та реалізації антикорупційних заходів тощо.
“Це будуть не дрібні, а великі застереження. Це буде не перший випадок, коли Брюссель маскує важливі політичні наслідки під технічними деталями”, – попередив французький урядовець.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що хоче вивести підтримку України від Європейського Союзу на стійку основу до кінця року, щоб допомогти Україні на шляху вступу до блоку.
- Виконавча влада Європейського Союзу збирається представити 8 листопада оцінку прогресу, досягнутого Україною в заявці на членство в ЄС, що є ключовим кроком у рішенні блоку щодо початку переговорів про вступ, заявили троє чиновників.
- Естонія задля вступу України в ЄС готова відмовитися від виплат із фондів згуртованості Європейського Союзу, заявила прем’єр-міністрка країни Кая Каллас.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.