Єврокомісія 8 листопада може схвалити старт переговорів щодо вступу України в ЄС — Politico

Джерело: Politico

Вже 8 листопада Європейська комісія може опублікувати звіт щодо прогресу кандидатів на вступ до ЄС з рекомендацією стосовно початку переговорів щодо вступу України та Молдови.

Посилюють тиск на необхідність реформування Євросоюзу такі країни, як Німеччина, Франція, Іспанія та Португалія.

Водночас західні лідери висловлюють побоювання, що без подальших кроків до реформи, але за наявності імпульсу до вступу ЄС може “роздутися” до 30 або більше країн-членів, утім надалі послідовного плану ефективного функціонування не буде.

Офіційні особи чотирьох держав заявили виданню, що нині ведеться робота щодо формулювання спільних пропозицій щодо реформи.

“Реформа ЄС настає лише за кілька днів до того, як Комісія опублікує свій звіт про прогрес України та інших країн, які прагнуть стати членами ЄС, 8 листопада”, – пише Politico з посиланням на джерела.

Як стверджують чиновники та дипломати ЄС, у цьому документі ЄК заявить про рекомендації розпочати переговори про вступ України та Молдови за умови “технічних” застережень. Тобто, країнам треба досягти більшого прогресу, зокрема у створенні міцної та незалежної судової системи, захисту прав нацменшин та реалізації антикорупційних заходів тощо.

“Це будуть не дрібні, а великі застереження. Це буде не перший випадок, коли Брюссель маскує важливі політичні наслідки під технічними деталями”, – попередив французький урядовець.

Українські прикордонники зафіксували найбільший пасажиропотік за останні роки. За минулу добу кордон України перетнули 150 000 осіб.

Деякі африканські країни налагоджують зв’язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.

Російські війська вчинили черговий злочин, розстрілявши групу українських військовополонених. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.

Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.