Єврокомісія 8 листопада може схвалити старт переговорів щодо вступу України в ЄС — Politico

Джерело: Politico

Вже 8 листопада Європейська комісія може опублікувати звіт щодо прогресу кандидатів на вступ до ЄС з рекомендацією стосовно початку переговорів щодо вступу України та Молдови.

Посилюють тиск на необхідність реформування Євросоюзу такі країни, як Німеччина, Франція, Іспанія та Португалія.

Водночас західні лідери висловлюють побоювання, що без подальших кроків до реформи, але за наявності імпульсу до вступу ЄС може “роздутися” до 30 або більше країн-членів, утім надалі послідовного плану ефективного функціонування не буде.

Офіційні особи чотирьох держав заявили виданню, що нині ведеться робота щодо формулювання спільних пропозицій щодо реформи.

“Реформа ЄС настає лише за кілька днів до того, як Комісія опублікує свій звіт про прогрес України та інших країн, які прагнуть стати членами ЄС, 8 листопада”, – пише Politico з посиланням на джерела.

Як стверджують чиновники та дипломати ЄС, у цьому документі ЄК заявить про рекомендації розпочати переговори про вступ України та Молдови за умови “технічних” застережень. Тобто, країнам треба досягти більшого прогресу, зокрема у створенні міцної та незалежної судової системи, захисту прав нацменшин та реалізації антикорупційних заходів тощо.

“Це будуть не дрібні, а великі застереження. Це буде не перший випадок, коли Брюссель маскує важливі політичні наслідки під технічними деталями”, – попередив французький урядовець.

26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.